Ülkü Ocakları’ndan “Siftahınız bizden” kampanyası

Ülkü Ocakları Yatağan Başkanlığı, Yatağan’daki esnaflara içerisinde bir mesajın da bulunduğu siftah zarfları dağıttı.

Ülkü Ocakları’ndan “Siftahınız bizden” kampanyası

Uzun bir aranın ardından Rafet Adıyaman başkanlığında yeniden Yatağan’da kurulan Ülkü Ocakları, örnek bir kampanyaya imza attı.

Yatağan Ülkü Ocakları, farkındalık oluşturmak amacıyla esnafa, içerisinde “Allah'ım bana helal rızık nasip et beni haramdan koru. Lütfunla beni kendinden başkasına muhtaç etme. Yatağan Ülkü Ocakları olarak ilk siftahınız bizden olsun istedik, Allah hayırlı bereketli kazançlar nasip etsin” mesajının da bulunduğu siftah zarflarını, dükkan kapılarının altından içeriye bıraktı. İşyerlerini açan esnaflar, kapının altından bırakılan zarfı görünce şaşkınlık içerisinde kaldı. Çok sayıda esnaf, zarfın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak Yatağan Ülkü Ocaklarına teşekkür etti.

Yatağan Ülkü Ocakları Başkanı Rafet Adıyaman koordinesinde, esnafa “Dik baş, tok karın, mutlu yarın! Siftah bizden, bereket Allah’tan” sloganıyla dükkan kepenklerine zarf içinde siftah parası bırakan ülkücü gençler, bu davranışları ile hem farkındalık yarattı, hem de zor günler geçiren esnafı sevindirerek, moral verdi.

Adıyaman, “Ahilik geleneğini yaşatmak ve esnafın yanında olduklarını belirtmek için düzenledikleri etkinlikte kendilerine güç verenlere ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Adıyaman, “Düzgün ve helal kazancın peşinde olan esnaflarımız yollardır ahilik kültürünün yaşam tarzıyla hareket etmişlerdir. Kültürümüzü yaşatmak adına önemli rol oynayan esnaflarımız ile olan birlik ve beraberliğimiz bizler için hassasiyetle üstene düştüğünüz bir durumdur. Ülkü Ocakları olarak her zaman esnafımızın yanında, kültür ve değerlerimizi yaşatmak adına en ön safta yerimizi alacağız” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68