21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Ümit Alper güven tazeledi

Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Alper, odanın olağan genel kurulunda yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

23 Şubat 2018 Cuma 09:10
Bu haber 446 kez okundu
Ümit Alper güven tazeledi

Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın kurucu başkanı Mümtaz Alper’den görevi devraldıktan sonra 29 yıl bu görevi sürdüren Mehmet Öztürk’ün istifasının ardından, oda başkanlığına seçilen Mümtaz Alper’in oğlu Ümit Alper, odanın olağan genel kurulunda yeniden başkan seçildi.

Kavaklıdere Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen olağan genel kuruluna Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Şükrü Ayyıldız, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ümit Alper, göreve geldiği günden itibaren yaptığı çalışmaları, “2016 yılı aralık ayında KOSGEB’in esnaflara yönelik 0 faizli kredi desteği için sadece Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri değil, ilçemizde bulunan diğer meslek odalarının üyelerinin de mesai saati ve tatil günleri gözetilmeksizin esnaflarımızın KOSGEB veri tabanı kayıtları yapılmış, kredi başvurusu için tüm evrakları eksiksiz hazırlanmış ve esnaflarımıza teslim edilmiştir. Bu başvurular sonucunda ilçe genelinde 90 esnafımızın başvuruları yapılmış olup bunların 80 tanesi 0 faizli krediden faydalanmıştır” diye özetledi.

Alper, yeni dönemde yapmayı planladıkları çalışmalarla ilgili olarak ise, şöyle konuştu:
“Kavaklıdere ilçemiz Özkanlar Bulvarı üzerinde bakırcı esnafların bulunduğu alandan başlayarak esnaf dükkânlarımızın restorasyonları için Güney Ege Kalkınma Ajansı’na Kavaklıdere Belediyesi ile beraber proje başvurusu yapılarak GEKA desteklerinden faydalanılması planlanmaktadır. İlçemizde yapılacak olan Kavaklıdere Küçük Sanayi Sitesi için TOKİ, Kavaklıdere Belediyesi, Muğla Valiliği ve Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığınca protokol imzalanması ve gerekli işlemlerin yapılması, gerekirse kooperatif kurulması planlanmaktadır. Mesleki eğitim faaliyetleri, kapsamında KOSGEB, İş-Kur ve odamızca üyelerimizin hibe desteklerinden faydalanmaları için girişimcilik ve diğer kursların açılması planlanmaktadır. Odamız üyelerinin başına ölüm, trafik kazası, afet gibi istenilmeyen bir durum vuku bulunduğunda ihtiyaç sahibi olanlara imkanlarımız dahilinde yardım edilmesi planlanmaktadır.”

Alper’in ardından konuşan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Şükrü Ayyıldız, bugüne kadar esnaf ve sanatkarlar odasına hizmet verenlere teşekkür ederek, yeni yönetime başarılar dilediler.

Konuşmaların ardından geçilen oy kullanma işleminde, Ümit Alper başkanlığındaki Kavaklıdere Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Mehmet Sağıroğlu, Muhammet Çalışkan, Hamdi Gezer, Ferah Kayar, Selçuk İncik, Cafer Oğlakçıoğlu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV