ÜniAr’a göre Muğla “Öğrenci dostu üniversite şehri”

Üniversite Araştırma Laboratuvarı’n (ÜniAr) yaptığı ankete göre, Muğla ile birlikte 10 şehir, “Öğrenci dostu üniversite şehri” olarak açıklandı.

ÜniAr’a göre Muğla “Öğrenci dostu üniversite şehri”

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Karadağ ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından kurulan Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı/University Assesments & Research Laboratory (ÜniAr), üniversite ve yükseköğretim üzerine yaptığı araştırmalarla dikkatleri çekiyor.

Laboratuvarın 2017 yılından bu yana her yıl yaptığı çalışmanın son ayağında, 81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören 35 bin 715 öğrenciden üniversitelerinin bulunduğu şehirlerdeki memnuniyetleri belirlendi.

Buna göre öğrencilerin sadece 26’sı öğrenim gördükleri şehirden memnun kaldığı belirlenirken 45’inden memnun kalmadığı belirlendi.

26 şehir arasında A+, A ve B kategorilerinde sıralama yapılırken A+ olarak belirlenen şehirler, “Öğrenci dostu üniversite şehri” olarak belirlendi.

Çalışmanın sonucuna göre, Muğla, Aydın, İzmir, Çanakkale, Bursa, Antalya, Eskişehir, Ankara, Tekirdağ ve Edirne, “Öğrenci dostu üniversite şehri” olarak açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68