Ünlü oyuncudan, can dostları için seminer

Yatağan ilçesinde, sinema ve dizi oyuncusu Semih İğdigül tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine sokak hayvanları konusunda seminer verildi.

Ünlü oyuncudan, can dostları için seminer

Sinema ve dizi oyuncusu Semih İğdigül, Gazi Anadolu Lisesi’nde, Gazi Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. İğdigül, 'Onlar da can birlikte yaşam' sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, sokak hayvanlarını korumak ve farkındalık yaratmak amacıyla seminer verdi. Birçok dizide rol almış olan İğdigül, öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Yatağan Belediyesi’nin de destekleriyle ilçedeki diğer ortaokul ve liselerde de seminerler veren İğdigül, sokak hayvanlarının tek ihtiyacının, sevgi, yemek ve su olduğunu belirterek, onları korumanın insanlık görevi olduğunu söyledi.

İğdigül, “Bu dünya sadece insanlar için değildir. Bizimle beraber yaşaması gereken canlar için yoldayım. Sokak hayvanlarıyla empati kurmak adına, sokaklarda ve banklarda yatıyorum. Açlığa, susuzluğa, sevgisizliğe terk edilen, işkenceye maruz kalan hayvanların daha iyi koşullarda yaşama hakları var" dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68