Üstündağ: “Bol keseden atıyorlar, öyle yapmasınlar”

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, seçim dönemlerinde Yatağan ile ilgili vaatlerde bulunan iktidar partisinin milletvekilleri için, “Buraya gelip gelip vaat verip de sadece basında yer almak değil, Muğlalı vekillerin söylediklerini takip etmeleri gerekiyor. Bol keseden atıyorlar, öyle yapmasınlar. Bu işleri takip etsinler” diye konuştu.

Üstündağ: “Bol keseden atıyorlar, öyle yapmasınlar”
 Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek ve partililer tarafından karşılanan Üstündağ, parti binasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

TÜİK’in açıkladığı rapora tepki gösteren Üstündağ, güvenlik endeksinin en son sırasında Muğla’nın yer almasına anlam veremediğini kaydetti.

Raporu hazırlayanları Muğla’ya davet ettiğini belirten Üstündağ, Muğla’nın Şırnak’tan daha güvensiz bir olamayacağını vurgulayarak, “Sizin verilerinizde bir sıkıntı var. Özellikle turizm terör sorunu ve Rusya krizi gibi birçok yara varken, tam da rezervasyonların olduğu zamanda Muğla’yı en güvensiz il yapıyorsun. Antalya da sondan üçüncü ha. Bu, turizme bir ihanettir. Çünkü zaten ülkede montaj sanayisinden başka bir şey yok. Tarıma ilişkin bir projen yok. Turizme de bacasız sanayi diyoruz, ama sen ona da zarar veriyorsun” şeklinde konuştu.

Üstündağ, Göcek Tüneli’nin artık kangren haline geldiğinin altını çizerek, tünelin kullanım ücretine yapılan zamma da tepki gösterdi.

En demokratik tüzüğün CHP tüzüğü olduğunu savunan Üstündağ, ön seçimi esas alan, kadın ve gençlik kotasıyla da demokrasiyi uygulamaya çalıştıklarını belirterek, “İstiyorum ki, AK Parti’de bir önseçim olsun. Davutoğlu’nun karşısına bir aday çıksın. Bahçeli’nin karşısına bir aday çıksın. Demokratik olmaz mı? Siyasi lider suntasını ortadan kaldırmak gerekiyor. Diyoruz ki, milletvekilleri Meclis’te kendi iradeleriyle parmak kaldırıp indirebilsin. Grup başkanvekili bir yoklama istiyor, ellerini kaldırarak geliyorlar. O eli neden kaldırdığını, kendisi de bilmez. Lider ne derse meclisten onun geçtiği bir sistem, sıkıntılı olan kuvvetler ayrılığı sistemimizi daha da sıkıntıya sokmaktadır” ifadelerinde bulundu.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın, Yatağan-Milas karayolunun bir türlü tamamlanamaması nedeniyle rahatsızlık duyduklarını ve bu konuya anlam veremediklerini Üstündağ’a iletmesi üzerine, Üstündağ, şunları söyledi:

“Bunu gündeme getirelim. Gerçekten enteresan bir şey. Buraya gelip gelip vaat verip de sadece basında yer almak değil, Muğlalı vekillerin söylediklerini takip etmeleri gerekiyor. Bol keseden atıyorlar, öyle yapmasınlar. Bu işleri takip etsinler. Yatağan’a esnaf hastanesi kurulması, mermer organize sanayi ve üniversitenin yapılması hakkında vaatler vardı. Bunların çözülmesi lazım. Sadece yapılacak deyip de geçiştirmek olmaz. Hadi bir yıl dayanırız da, bir yıldan sonra hala yapılacak diye geçiştiriyorlarsa, bu olmaz. Seçim zamanı vatandaşlar vaatlerin ne kadar gerçekleşip, ne kadar gerçekleşmediğine bakacak. Verilen sözlerin tutulması gerekiyor.” 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95