Üveyk ve Bıldırcın Sezonu 24 Ağustos’ta Açılıyor

Üveyk ve bıldırcın için av sezonunun 24 Ağustos tarihinde başlayacağını belirten Yatağan Avcılar –Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Üveyk ve Bıldırcın Sezonu 24 Ağustos’ta Açılıyor
 Yatağan Avcılar –Atıcılar ve Amatör Balıkçılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Akalp yaptığı açıklamada; “2013-2014 Av Sezonu 24 Ağustos 2013 tarihinde 1.Gurup kuşlardan; üveyik ve bıldırcın avı ile başlayacak, 2. Gurup kuşlardan, kum kekliği, kınalı keklik ve kaya kekliği avı ile, 1.gurup memelilerden yaban tavşanı, ada tavşanı,tilki, kaya sansarı avlarının ise 02 Kasım 2013 tarihinde start alacak. Av sezonunun başlamasıyla sadece üveyik ve bıldırcın avlanabileceği gibi 02 Kasım 2013 tarihine kadar diğer tüm avların yasağı devam edecek. İlk günden itibaren gerek dernek yöneticileriyle, gerek jandarma ve emniyet güçleri ile, Orman ve Su işleri Milli Parklar  Av Koruma Ekipleriyle, gece ve gündüz avcı kontrolleri yapılacak, av tüfeklerinin ruhsatları, avlanma belgelerinin vizesinin yapılıp yapılmadığı, avlanma izin kartlarını alıp almadığı, kontrolleri yapılacak, kurallara uymayan ve belgeleri eksik olan avcılara ve belgesiz avcılara kanuni işlemler yapılacaktır.

Avlanma günleri çarşamba, cumartesi, pazar ve dini ve milli bayram günleridir. Diğer günler avlanmak yasaktır. Üveyik kuşundan günde en çok 8 adet, bıldırcın en çok 10 adet avlanabilecektir.

Tüm avcılarımızın kurallara uygun olarak avlanmalarını dileriz.

Bu Avlar 26.01.2014 tarihinde sona erecektir. Avcılık belgelerini vize yaptırmak için 1 adet fotoğraf, avcılık belgesi, tüfek taşıma ruhsatı fotokopisi, maliyeye yatırılan avcılık harç makbuzu aslı, dernek aidatı ve avlanma izin kartı (avlanma pul bedeli), Muğla il geneli için 50.00 tl ya da Türkiye geneli 110.00 tl (dernek üyeleri için) Yatağan Ziraat Bankası’ndaki 31196088-5001 nolu  dernek hesabına önceden yatırılması, 20 Eylül 2013 saat 17.00’ye kadar zamsız olarak, bu tarihten sonra zamlı olarak, yatırmaları halinde her türlü vize ve izin kartları Derneğimizce alınıp avcılarımıza verilecektir. Avlanma belgelerini vize için derneğe teslim eden avcılarımızın avlanma pulları (avlanma izin kartları) harita ve kitapları derneğimizden avcılarımıza dağıtılmaya başlamıştır. Tüm avcılarımıza av sezonunun hayırlı olmasını ve kazasız belasız bir sezon geçirmeyi diler, herkese ”rastgele“derim.

Kuralara uyan avcı ne hakim görür ne savcı. Saygılarımla” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 19:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

hayvanları öldüren bir insandan yönetici olmasın...

hakan beyaz
hakan beyaz - 7 yıl Önce

sen ananın karnındayken ben muğla insan haklari derneğinde dünya insanlarinin mücadelesini veriyordum.ben sivil toplum örgütüne yardim ediyorum.bilnç aşiliyorum.insan avlayanlari da unutma ben onlardan değilim.bana demogoji yapma.

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68