Uzun bir aranın ardından yeniden bayramlaştılar

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) başladığından bu yana ara verilen Ramazan ve Kurban bayramlarında düzenlenen bayramlaşma programları, bu Kurban Bayramı’nda pandemi kurallarına dikkat edilerek uzun bir aradan sonra yeniden yapıldı.

Uzun bir aranın ardından yeniden bayramlaştılar

Kurban Bayramı nedeniyle Yatağan ilçesindeki Atatürk Kültür Evi’nde bayramlaşma programı düzenlendi.

Pandemi süreci başladığından bu yana ara verilen Ramazan ve Kurban bayramlarında düzenlenen bayramlaşmanın uzun bir aradan sonra yeniden düzenlenmesi renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Bayramlaşma programına, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Başkan Toksöz, “Tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutluyorum. İnşallah önümüzdeki bayramları, sağlık, huzur içerisinde ve maskesiz geçirmeyi temenni ediyorum. Yeni tip koronavirüsünün (Kovid-19) sonu gözüktü. İnşallah önümüzdeki süreçte, daha iç içe ve kaynaşarak bayramlar geçirmek en büyük temennimiz. Bu süreçte, çok büyük mesai harcayan kaymakamımıza, daire amirlerimize ve tüm personellerine çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, her zaman halkımızın yanında oldular ve onların sağlığı için mücadele ettiler. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Mehmet Yavuz Demir’e de ayrıca çok teşekkür ediyorum. İlçemize yapılan ve yapılacak olan hizmetlerde katkısı çok büyük. Her Ankara’ya gidişimizde bizleri karşılıyor, elimizden tutuyor ve görüşmelere mutlaka eşlik ediyor. Yatağan için elinden geleni yaptığı için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

Kaymakam Kökçü de, tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayarak hayırlara vesile olmasını diledi.

Milletvekili Demir ise, “2 gün Ankara’da mesai yaptık. Turizm ile ilgili torba yasa görüşmeleri vardı. 30 saat uykusuzluğun ardından aranıza yetiştik. Bayramı mutlaka bölgemde kutlamam lazımdı. Bugün Yatağan’da bulunmamdan dolayı son derece mutluyum. Çünkü Yatağan’ın benim için her zaman farklı bir yeri olmuştur. Belediye başkanımız benim için çok güzel şeyler söyledi. Başkanımız o kadar profesyonel ki beni bir kez daha bağladı. Şimdi elim mahkum talepleri yerine getireceğiz inşallah. Pandemi süreci sürmesine rağmen Muğla bazında iyi hizmet alıyoruz çok şükür. Buradan başta cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlarıma olmak üzere hepsine sonsuz teşekkürlerimi ve sevgilerimi iletiyorum. Bizi kırmıyorlar. Kardeşlerimiz geldiklerinde görüyorlar. Bizim Muğla olarak her yerde bir farklılığımız oldu. Önümüzdeki günlerde bakanlarımızı bir bir Muğla’da ağırlayacağız ve her bakanımızdan bir şeyler koparacağız. O işi de biz iyi biliyoruz” dedi.

Bayramlaşma programının ardından, protokol üyeleri, Yatağan Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü, Yatağan Devlet Hastanesi ve Türkiye Şampiyonu Güreşçi Mert Çelik’in ailesini ziyaret ederek bayramlarını kutladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68