Vaka sayıları artınca, kurum müdürleri de sahaya indi

Yatağan ilçesinde artışa geçen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle denetimler sıklaştırıldı. Kaymakam Onur Kökçü’nün talimatıyla, kurum müdürleri ve personelleri, sahaya inerek denetimler gerçekleştirdi. Öte yandan, aşılamada da bir dizi yenilik yapıldığı duyuruldu.

Vaka sayıları artınca, kurum müdürleri de sahaya indi

Mart ayının gelmesiyle birlikte vaka yoğunluğuna göre normalleşme süreci başlarken, Muğla yüksek riskli iller arasında yer aldı. Yüksek riskli illerin tabi oldukları normalleşme sürecinin daha iyi şartlara getirilmesi için il genelinde çalışmalar yürütülürken Yatağan’da da ilgili kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Toplantıda Yatağan Kaymakamının talimatıyla kurum müdürleri ve personellerinin sahada aktif görev alması talimatı verilirken, kurum müdürleri ve personeller tarafından talimat yerine getirilmeye devam ediyor.

Çarşamba günü sosyal mesafenin hiçe sayıldığı pazar yerinde denetimler gerçekleştiren kurum müdürleri ve personeller, vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralları konusunda uyarırken, vatandaşların ve esnafların HES sorgusunu gerçekleştirdiler.

Öte yandan, Yatağan’da her gün ortalama 10 yeni vakanın görüldüğü ve buna bağlı olarak her gün yaklaşık 30 kişinin tedbir amaçlı karantinaya alındığı bilgisine ulaşılırken, ilçedeki aktif pozitif vaka sayısının 100’e yaklaştığı öğrenildi.

Yatağan Kaymakamlığı ve Belediyesi de, Muğla’nın çok riskli iller içerisinde yer almaması için denetimler gerçekleştiriyor. Bu denetimlere, kolluk kuvvetleri de eşlik ediyor.

 Aşılamada yenilik!

Kovid-19 ile mücadelede için yapılan aşılama çalışmaları sürerken, 65 yaş üstü vatandaşların özellikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) randevu almakta zorluk yaşaması nedeniyle, Yatağan ilçesinde 65 yaş üstü olup aşı vurulma hakkı elde edenler, sıra beklemeksizin ve MHRS üzerinden randevu almaksızın, 0252 572 9800 numaralı telefondan Yatağan Sağlık Müdürlüğü’ne ulaşabilecek ve gerekli bilgileri verdikten sonra İlçe Sağlık Müdürlüğü ve kırsal mahallelerdeki Aile Sağlığı merkezlerine giderek aşılarını olabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68