Vakaların artmasının ardından Valilikten şok kısıtlama!

Muğla Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde artan pozitif vakalar ve ölümler nedeniyle yeni bir takım kısıtlamalar getirdi. Bunlardan en dikkat çeken ise, düğünler için yapılan kısıtlamalar oldu.

Vakaların artmasının ardından Valilikten şok kısıtlama!

Muğla Valiliği Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Yatağan'da olduğu gibi son günlerde il genelinde artan pozitif vakalar ve ölümler nedeniyle bir takım kısıtlamalar getirdi.
Buna göre,  “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-20.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine,” hükmü karara bağlanmış olup; bu karara ek olarak, ilimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sağlıklarının korunabilmesi amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddesi uyarınca aşağıda belirtilen tedbir kararlarının alınması ihtiyacı duyulmuştur. 
65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın; düğün, nişan, nikâh, kına, sünnet, mevlit,cenaze gibi toplu organizasyonlara, sadece 1. ve 2. derece 3. derece (anne, baba, kardeş, torun, dede, nine, amca, hala, teyze, dayı.) yakın akrabalarının sosyal mesafe ve maske kuralına riayet ederek katılması, bunun dışındaki 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın katılımlarının kısıtlanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68