Vakıf Hayır Yemeği’nin Altıncısı Düzenlendi

Yatağan ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Vakıf Hayır Yemeği’nin bu yıl altıncısı düzenlendi.

Vakıf Hayır Yemeği’nin Altıncısı Düzenlendi

 Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’nde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Vakıf Hayır Yemeği'nde konuklara yöresel yemekler ikram edildi.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nden önce Yatağan’a bağlı bir belde olan Bozüyük’te, dönemin Belde Belediye Başkanı Yaşar Gencel tarafından başlatılan Vakıf Hayır Yemeği geleneği, 30 Mart’tan sonra mahalle olan Bozüyük’te Yatağan Belediyesi tarafından devam ettiriliyor.

Belde hüviyetini kaybettikten sonra beldeye ait 760 dönümlük vakıf arazisi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’ne devredildi. Vakıf arazisinden elde edilen gelirin bir kısmı ile de altı yıldır Vakıf Hayır Yemeği düzenleniyor.

Bozüyük Mahallesi’nde düzenlenen yemeğe, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, CHP Muğla eski Milletvekili Fevzi Topuz, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı.

Bozüyük’ün belde olduğu dönemde, Vakıf Hayır Yemeği geleneğini başlatan dönemin Belde Belediye Başkanı ve aynı zamanda mevcut Yatağan Belediye Meclisi Üyesi Yaşar Gencel, altı yıl önce başlattıkları etkinliğin, Bozüyük’ün belde hüviyetini kaybetmesinin ardından devam ettirilmesi için Yatağan Belediye Meclisi’ne teklifte bulunduğunu ve teklifin kabul edilmesiyle birlikte yemeğin bu yıl altıncısının düzenlendiğini söyledi.

Gencel, “Beldemizde 760 dönüm vakıf arazisi var. Bu arazilerden elde ettiğimiz gelirin bir bölümü ile altı yıldır hayır yemeği veriyoruz. Yılda bir kere Bozüyük Mahallesi’nde iki camide Yasin-i Şerif okutuyoruz. Elde edilen gelirin bir kısmını da hayır işlerine ayırdık. 3 bin kişilik bir hayır yemeği hazırladık” şeklinde konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 18:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
veli ekber
veli ekber - 7 yıl Önce

mevlitlerin okunduğu bu yemeği ak partili bir belediye verseydi. chp kıyameti koparırdı. belediye parasıyla mevlüt okutuluyor laiklik elden gitti diye feryat figan ederlerdi. laiklere duyurulur.

ekber veli
ekber veli - 7 yıl Önce

sen o kadar düşünebiliyorsun

iuuu
iuuu - 7 yıl Önce

He veli ekber he

haydar usta
haydar usta - 7 yıl Önce

iuuu ile ekber veli beyler demek siz belediye bütçesinden mevlüt okutulmasını destekliyorsunuz. laiklik anlayışı yatağanda başka türlü mü?

SIRADAKİ HABER

banner68