Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne aktarılması gereken para TÜRGEV’e mi aktarıldı?

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Vakıf Bank’ın kârının bir kısmının TÜRGEV’e aktarıldığı iddiasıyla ilgili olarak TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne aktarılması gereken para TÜRGEV’e mi aktarıldı?
 MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Vakıf Bank’ın kârının bir kısmının Bilal Erdoğan’ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu TÜRGEV’e aktarılmasıyla ilgili iddiaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde TBMM Başkanlığına, Cumhurbaşkanı olan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplaması istemiyle bir soru önergesi sunduğu ortaya çıktı. Soru Önergesiyle birlikte; Vakıfbank'ın, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne aktarılması gereken kâr payının, Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da yönetim kurulu üyesi olduğu TÜRGEV'e aktarıldığı iddiaları gündeme geldi.

Soru önergesinde "Vakıf Bankın kârının bir kısmının Başbakanlığınıza bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğüne aktarılması gerekmektedir. Ancak; Vakıf Bankın 2012 yılı gelirinin Vakıflar Genel Müdürlüğüne aktarılması gereken kısmının, Vakıflar Genel Müdürlüğü yerine, oğlunuz Bilal Erdoğan’ın da Yönetim Kurulu Üyesi olduğu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfına (TÜRGEV)’e aktarıldığı iddiaları bulunmaktadır" ifadelerine yer veren MHP'li Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplaması istemiyle şu soruları yöneltti:

Vakıf Bankın; 2012 yılı kârının, Vakıflar Genel Müdürlüğüne aktarılması gereken kısmının, Vakıflar Genel Müdürlüğü yerine, oğlunuz Bilal Erdoğan’ın da Yönetim Kurulu Üyesi olduğu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfına (TÜRGEV)’e aktarıldığı iddiaları doğru mudur? Söz konusu iddialar doğruysa Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfına (TÜRGEV)’e aktarılan kaynak ne kadardır? Söz konusu TÜRGEV’e kaynak aktarma hususunun yanlışlığının bilincinde olup da bu aktarıma direnip, görevinden alınan üst düzey banka yöneticisi veya yöneticileri var mıdır? Varsa bu yöneticiler kimlerdir?

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2014, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68