Vali Çiçek açıkladı: İşte FETÖ ile bağlantılı olanları rakamları!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe Öğretmenevi’nde Menteşe ve Yatağan ilçelerinde hizmet veren gazeteciler, köşe yazarları, ajans temsilcileri ve cemiyet başkanları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Vali Çiçek açıkladı: İşte FETÖ ile bağlantılı olanları rakamları!
Programda Vali Çiçek’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdür Vekili Ahmet Yeniçeri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Şeren, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Baki Gencel yer aldı.

Vali Çiçek, basın mensuplarına terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonlar, milli eğitim, turizm, spor ve çevre ile ilgili bilgi verdi.

Burada yaptığı açıklamada birlik, beraberlik, bayrağın dalgalanmasına engel olmak, istiklali ve istikbali yok etmek isteyen her türlü yapıyla Muğla’da etkin bir şekilde mücadele edildiğinin altını çizen Vali Çiçek, “Bizim için FETÖ ne ise DEAŞ, PKK ve diğer terör örgütleri de odur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak isteyen her türlü terör örgütüyle mücadelemizi dün nasıl yapıyorduysak bugünde aynı şekilde bu mücadeleye devam ediyoruz. 15 Temmuz öncesinde de devleti korumak için çalıştık. 15 Temmuz’dan sonrada milletin içine nifak tohumları ekmeye çalışanlarla hukuk çerçevesi içerisinde mücadele ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında başta FETÖ olmak üzere diğer terör örgütlerine üye ve ilişkisi olan kişilerle ilgili adli ve idari sürecin devam ettiğine dikkat çeken Vali Çiçek, güvenlik güçleri ve yargının devletin devamlılığı ve istikbali için titizlikle çalıştığını vurguladı.

Çiçek, FETÖ’ye ait olduğu veya destek verdiği belirlenen 17 yurt, 14 okul ve 8 derneğin kapatıldığını belirterek, bin 146 devlet memuru hakkında soruşturma başlatıldığına dikkati çekti.

FETÖ ile mücadelenin yoğun bir şekilde sürdüğünü kaydeden Çiçek, soruşturma açılan devlet memurlarından 432’sinin görevden uzaklaştırıldığını, 250’sinin tutuklandığını, 459 kişinin ise görevden atıldığını, 122 kişi hakkında adli kontrol verildiğini ve 5 kişinin de arandığını söyledi.

Çiçek öte yandan, FETÖ’ye bağlantılı olduğun tespit edilen 281 sivil vatandaş hakkında da soruşturma yapıldığını ve bu kişilerden 154’ü hakkında da adli kontrol kararı verildiğini belirtti.

Kamu, sivil toplum kuruluşları ile ortak akıl kolektif hareketle vatandaşı mutlu etmek için çalıştıklarını belirten Vali Çiçek, önümüzdeki aylarda ilçe ziyaretlerini sıklaştırarak muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehit yakınları ile bir araya gelerek dinamik yönetim anlayışını sürdüreceklerini aktardı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2016, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95