Vali Çiçek Yatağan’da muhtarlarla bir araya geldi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Yatağan İlçesinde mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Çiçek, Yatağan mahalle muhtarları ile yaptığı toplantı sonrasında muhtarlarla iftar yaptı.

Vali Çiçek Yatağan’da muhtarlarla bir araya geldi
 Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Vali Çiçek’in yanı sıra Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Adnan Karayel, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Emre, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantı açılışında yaptığı konuşmada vatandaşların temsilcisi olan muhtarlarla düzenli olarak bir araya geldiğini belirten Vali Çiçek, yapılan toplantıların vatandaşların yaşam kalitesini arttırma, huzur ve mutluluğunu sağlama, vatandaşın istek, talep ve sorunlarını dinleyerek süratle çözüm üretme amacını taşıdığını söyledi.

Muhtar toplantılarında görüşülen konuların yerinde kalmadığını belirten Vali Çiçek, “Her sorununuzun ve talebinizin takipçisiyim. Yapılan hizmetleri yerinde görerek inceliyorum. Sorunların üstesinden gelmek için ortak akıl kolektif hareketle hizmetleri gerçekleştiriyoruz.  Başta ilin valisi olarak ben olmak üzere yanımdaki çalışma arkadaşlarımla birlikte hizmetleri yürütüyoruz. Ortak akıl ile hareket edildiği takdirde üstesinden gelemeyeceğimiz bir durum söz konusu olamaz” diye konuştu.

16 Nisan 2017 anayasa oylamasının Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Vali Çiçek, “Devletimiz artık hantal değil. Devletimiz daha dinamik yönetim anlayışını harekete geçirdi. Bu sistemde valiler, müdürler, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar, turizm birlikleri, tarım kredi kooperatifleri birlikte hareket ederek daha hızlı ve etkin bir şekilde çalışmaları yürütecek. Bu çarkı hep birlikte döndüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantının devamında muhtarlar, sorunlarını ve taleplerini Vali Çiçek’ e aktardı. Dile getirilen sorun ve taleplerin çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Vali Çiçek katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

Çiçek, muhtarlarla iftar yaptı

Muğla Valisi Amir Çiçek, Yatağan mahalle muhtarları ile yaptığı toplantı sonrasında muhtarlarla iftar yaptı.

Programda yaptığı konuşmasına Muğla ve İlçelerinde şehit yakınları ve gaziler, kimsesiz çocuklar, muhtarlar ve yaşlılar ile iftarlarda bir araya geldiğini belirten Vali Çiçek, birlik beraberlik, barış, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve saygı içerisinde bir ramazan geçirildiğini söyledi.

Kadir Gecesinde muhtarlarla yapılan iftarın memnuniyet verici olduğunu dile getiren Vali Çiçek, iftar yemeğine katılan muhtarlara teşekkür ederek Kadir Gecelerini kutladı.

Muğla’da çalıştığı görev süresince her kesimle birlikte olduğunu belirten Vali Çiçek, “ Her kesime dokunduk. Herkesle kucaklaştık. Herkesle sohbet ettik. Yaşlısı, genci, çocuğu devletin sevgisini, babalığını, şefkatini herkese hissettirerek sinerji yarattık. Bununda faydasını gördük” dedi.

Vali Çiçek konuşmasının sonunda Yatağan’ın sahip olduğu antik kentler, Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferi güzergahı, film platosu haline gelen Bozüyük gibi pek çok değerlerin Yatağan’ın turizm destinasyonu haline gelmesinde muhtarlarında desteği olduğunu söyledi. Vali Çiçek daha sonra muhtarlara; birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bir Ramazan Bayramı geçirmelerini diledi. (Muğla Valiliği Basın Birimi)

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96