17 Ağustos 2018 Cuma

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Vali Civelek’ten MGC’ye iade-i ziyaret

Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

01 Aralık 2017 Cuma 10:14
Bu haber 479 kez okundu
Vali Civelek’ten MGC’ye iade-i ziyaret

 Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ne (MGC) iade-i ziyarette bulunan Vali Civelek’i MGC Başkanı Süleyman Akbulut ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

Ziyarette yaptığı açıklamada, basının demokrasinin önemli bir parçası olduğunu ifade eden Vali Civelek, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi konusunda özveri ile çalışan basın mensuplarına teşekkür etti.

Ziyarette, kamu, sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinde yapılan çalışmaların Muğla için çok önemli olduğunu belirten Vali Civelek, “Muğla’nın en köklü basın meslek kuruluşu olan Muğla Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulunmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Daha önce cemiyet onursal başkanı Sayın Ünal Türkeş’in ani vefatı ve cemiyet başkanı Süleyman Akbulut’un Kıbrıs da bulunmasından dolayı ziyaretimizi gecikmeli de olsa gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluyum. Basın ve sivil toplum örgütlerimiz demokrasilerimizin vazgeçilmez unsuru bu yönde sivil toplum kuruluşlarını çok önemsiyoruz. Her zaman karşılıklı görüş alışverişlerine önem veriyoruz. Muğla valiliği olarak çalışmalarımızda bizlere sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Muğla ile terörün beraber yan yana gelemeyeceğine vurgu yapan Esengül civelek “ Seydikemer ve Köyceğiz’de ki operasyonlarda güvenlik güçlerimiz önemli bir başarıya imza atmışlardır. En önemlisi kimsenin burnu kanamadan bu operasyonlar sonlandırılmıştır. Sadece bir subayımız bacağından yaralandı şimdi ise sağlığına kavuştu. Bu sırada ilimiz uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipleri yapıyordu. Bu da ilimizin spor turizmine de yönelmeye başladığının en güzel sonucudur. Tekrar ediyorum Muğla’nın ismi hiçbir şekilde terörle yan yana gelmeyecektir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akbulut “Valimizin göreve başladığı günden bu yana iletişime her daim açık olduğunu ilgi ve beğeni ile izliyoruz. Özellikle yöremizde hiç görmeye alışık olmadığımız terör operasyonunda, olayın toplumda infial yaratmaması adına göstermiş olduğu çaba ve koordinasyon tarafımızdan takdirle karşılanmıştır. Kaldı ki, söz konusu birçok uluslararası spor organizasyonunun yöremizde yapılıyor olması açısından da anlamlıydı. Muğla gazeteciler Cemiyeti gerek güvenlik gerekse ilimizin kalkınmasına yönelik gelişmelerde her zaman kamu menfaatini gözetecek paydaşlığa hazırdır. Sayın valimize cemiyetimize olan içten yaklaşımı ve nazik ziyaretleri için teşekkür ederim” diye konuştu.

Berna KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV