Vali Fatih Åžahin: “Muğla'da Eğitimde Kaliteyi Artırmalıyız”

Vali Fatih Åžahin: “Muğla'da Eğitimde Kaliteyi Artırmalıyız”

Vali Fatih Åžahin: “Muğla'da Eğitimde Kaliteyi Artırmalıyız”

Muğla'da bir ilk gerçekleştirilerek Muğla Valisi Fatih Åžahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, tele konferans sistemiyle tüm ilçelerdeki eğitim camiasıyla aynı anda buluştu.

Okullarda 2. Yarıyıl eğitiminin başlamasına günler kala Muğla'da bir ilk gerçekleştirilerek Muğla Valisi Fatih Åžahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, tele konferans sistemiyle tüm ilçelerdeki eğitim camiasıyla aynı anda buluştu.

Eğitimdeki sorunların da masaya yatırıldığı geniş kapsamlı toplantıya İlçe Milli Eğitim müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi müdürleri, İlçe Milli Eğitim Åžube müdürleri, İlköğretim ve Orta Öğretim Okul müdürleri katıldı.

Muğla Valisi Fatih Åžahin, konferansta yaptığı konuşmada; “teknolojiden faydalanarak bugün tüm ilçelerimizde eğitim camiasıyla aynı anda bir arada olmak çok güzel. 2. Yarıyıl başlıyor, öğrenci ve öğretmenlerimiz dinlendiler. Hepimiz, kendimizi yenilemeliyiz. Özellikle öğretmenlerimiz çok üst düzeyde olmalı. Biz, bu konuda çaba sarf ediyoruz. Muğla'mızda okullarda fiziki açıdan bir sıkıntımız yok. Eğitimde iyi yerdeyiz ancak hep beraber eğitimde kaliteyi daha da artırmalıyız. Gençlerimiz hem derslerinde başarılı olmalı, hem de sosyal faaliyetlere katılmalı. Tüm gençlerimiz ülkeye faydalı birer birey olarak yetişmelidir. Ben, gece gündüz çalışarak ter döken eğitim camiasına teşekkür ediyor, 2. Dönem'de başarılar diliyorum. Bu tür konferanslarımız devam edecektir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar da yaptığı konuşmada; “bugün Muğla'da bir ilki gerçekleştirerek 2. Dönem hazırlık toplantısını, tüm eğitim camiası ile birlikte yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde eğitimde teknoloji kullanımında daha ileri adımlar atılacak. Bu tür toplantılarda en az her bir akademisyen veya rehberlik öğretmenlerimiz aracılığı ile devam edecek. Bugün burada eğitimdeki sorunlarımızı da masaya yatıracağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96