Vali Güvençer Yatağan Çıkarması

Muğla’nın yeni Valisi Mustafa Hakan Güvençer dün Bozüyük Pınarbaşı Restaurant’ta, Muğla merkez ve ilçelerinde hizmet veren kooperatif yöneticileri ile bir araya geldi. Köy muhtarlarının da katıldığı toplantının Orman Kooperatifleri Merkez Birliği (Orkoop) tarafından düzenlendiği öğrenilirken, Vali Güvençer; “Orman köylülerimizin yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Kooperatiflerimiz de bu noktada önemli görevler üstleniyorlar. Görev süremiz boyunca orman köylülerimize elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı ve toplantı sırasında köy muhtarlarının sorunlarını teker teker dinledi.

Vali Güvençer Yatağan Çıkarması
  

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Orkoop’un dün Bozüyük Pınarbaşı Restaurant’ta düzenlediği kahvaltıda kooperatif yöneticileri ve köy muhtarları ile bir araya geldi.

Toplantıya, Vali Mustafa Hakan Güvençer’in yanı sıra; Muğla İl Genel Meclisi Kavaklıdere Üyesi Saffet Karabıyık, Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel, Muğla Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, Muğla Orkoop Başkanı Ahmet Çetiner, Yatağan Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Şeniz Cevizbaş, Muğla’nın pek çok ilçesinden kooperatif yöneticileri ve muhtarlar katılırken, Orkoop Başkanı Ahmet Çetiner yaptığı açıklamada; “Muğla çevresinde yaklaşık 90 kooperatifimiz bulunduğu gibi bunların yaklaşık 60 tanesi faal olarak çalışıyor.  Orkoop olarak hem sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’e görevinde başarılar dilemek hem de sorunlarımızı dile getirmek istedik. Aramızda Muğla’nın pek çok ilçesinden kooperatif yöneticileri olduğu gibi muhtarlarımız da yer alıyor. Sayın Valimize bizleri kırmayarak aramıza katıldığı için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Orkoop Başkanı Ahmet Çetiner’in ardından katılımcılara seslenen Vali Mustafa Hakan Günveçer’in ise orman köylülerinin yaşadığı sıkıntıların farkında olduğunu dile getirmesi dikkat çekti.

80’li yıllarda ilk görev yeri olan Çanakkale’de orman köylülerinin yaşadığı sıkıntılara bizzat şahit olduğunu ifade eden Vali Güvençer; “Bir çoğunuzla ilk kez karşılaşıyoruz ama tecrübem gereği sıkıntılarınızı tahmin edebiliyorum. İlk görev yerim olan Çanakkale’de orman köylülerinin yaşadığı sıkıntılara bizzat şahit oldum. Çanakkale’de görev yaptığımda yıl 88’di. Tabi ki o yıllardan bu yana çok şey değişti, şimdi eskisi gibi değil ancak yine de orman köylülerinin yaptığı işleri diğer sektörlerle kıyasladığımızda her şeyi daha net görüyoruz. Bundan sonra Muğla Valisi olarak orman köylülerimiz için elimden geleni yapacağım” dedi.

Ayrıca, toplantı sırasında köy muhtarlarıyla da teker teker ilgilenen Vali Güvençer, Yatağanlı muhtarlar ile sohbet ettiği sırada Yatağan Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Şeniz Cevizbaş’ın köy yollarında yaşanan sıkıntıları dile getirmesi dikkat çekti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2013, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER