Vali Şahin’den Yatağan’a Veda

Son atamalarda merkeze alınan Muğla Valisi Fatih Şahin dün Yatağan’a gelerek ilçeye veda etti. Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra daire amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Şahin’den Yatağan’a Veda
 Son atamaların ardından Ankara’ya çağırılan Muğla Valisi Fatih Şahin dün gerçekleştirdiği toplantıyla Yatağan’a veda etti.

Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü lokalinde Vali Fatih Şahin onuruna düzenlenen toplantıya Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra belde belediye başkanları, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Şahin toplantı sırasında yaptığı konuşmada; “Muğla dünyada eşine az rastlanan bir ilimiz. Bütün yetkililerimize 3 yıl boyunca bana gösterilen ilgi ve alaka için teşekkür ediyoruz. Muğla için yaptığımız güzellikler varsa bunların hepsi sizlerin sayesinde oldu. Muğla’nın gelecekte hak ettiği yere ulaşacağına inanıyorum çünkü Muğla üst seviyede potansiyele sahip bir il. Muğla’nın tek bir merkezde toplanmaması aksine her bir ilçesinin kendine özgü zenginlikleri ve kaynakları olması da ayrıca önem arz ediyor. En üzüldüğüm nokta ise dağınık bir yapıya sahip olan Muğla’daki bütün etkinliklere yetişememem oldu ve bunlar hep içimde kaldı.

Aynı şekilde Yatağan’a da çok fazla gelemesem de gönlüm hep buradaydı. Makamlar gelip geçici önemli olan dostluk. Sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Yatağan’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanırken, toplantıda konuşmak isteyenlere tek tek söz verildi.

İlk sözü alan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık; “Sayın Valimiz Fatih Şahin merkeze çağırıldı ancak önümüzdeki dönemde çok daha önemli görevlere getirileceğine inanıyorum. Kendisini çok daha yüksek mertebelerde görmek dileğiyle teşekkür ediyoruz. Kendisi her zaman yanımızda oldu ve taleplerimizi geri çevirmedi” dedi.

Ayrıca toplantıda; belde belediye başkanları ve bazı daire amirlerinin ardından son konuşan isim Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven oldu.

Vali Fatih Şahin tarafından Yatağan’da turizm faaliyetlerinin canlandırılması adına önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Kaymakam Tanrıseven; “Sayın Valimiz Fatih Şahin’e en uzun süre birlikte çalıştığım üstüm olarak veda ediyorum. Kendisinin Yatağan’ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin ön plana çıkarılması adına önemli çalışmaları oldu. Valilik nezdinde yürütülen çalışmalara Yatağan Jeopark, Kutsal Yol ve Kültür Yolu gibi çalışmaları örnek gösterebiliriz. Sayın Valimiz turizmin sadece kıyı bölgelerinde değil iç kesimlerde de etkili olması için önemli adımlar attı” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Yatağan protokolü ile tek tek vedalaşan Vali Fatih Şahin Kavaklıdere İlçesi’ne gitmek üzere yola çıktı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2013, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56