Vali, Yatağan’da incelemelerde bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, Yatağan ilçesine gelerek yeni devlet hastanesi, meslek yüksek okulu ve Stratonikeia Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Vali, Yatağan’da incelemelerde bulundu

Muğla Valisi Orhan Tavlı, geçtiğimiz hafta sonunu Yatağan’a ayırdı. Beraberinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Hüseyin Çelik, Muğla Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer ile ilçeye gelen Tavlı’nın ilk durağı, Yatağan Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binası oldu.

Tavlı’yı burada, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve hastane yetkilileri karşıladı. Hastane yetkilileri, hastanedeki çalışmalar ve taşınma süreciyle ilgili bilgilendirme yaptı.

Buradaki incelemelerin ardından Tavlı ve beraberindeki heyet, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’na geçti. Burada Okul Müdürü Kerim Bender tarafından karşılanan heyete, okul ile ilgili bilgiler verildi.

Heyet, son olarak, Eskihisar Mahallesi’ndeki Stratonikeia Antik Kenti’ne giderek, incelemelerde bulundu.

Tavlı ve beraberindekileri burada karşılayan Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, Muğla Valiliği’nin antik kentte yürüttüğü çalışmalar için Tavlı’ya teşekkür etti. Heyeti kentte gezdiren Söğüt, kentte süren kazı, restorasyon ve konservasyon çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68