Vali’den Okçulara ve Ejder Ağabeylerine Ziyaret

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türkiye Minikler Salon Okçuluk Şampiyonası’ndan 6 madalya ve 4 Türkiye rekoru ile dönen Muğlasporlu Okçular ve Antrenör Ejder Sözen’i ziyaret etti.

Vali’den Okçulara ve Ejder Ağabeylerine Ziyaret
 7-9 Şubat tarihleri arası Ankara'da yapılan Türkiye Minikler Salon Okçuluk Şampiyonası’na toplam 11 sporcu ve bir antrenör ile katılan Muğlasporlu Okçular, 6 madalya ve 4 Türkiye rekoru kırdılar. Aynı zamanda Yatağan’ın Bencik Beldesi’nde Aile Hekimi olan Antrenör Dr. Ejder Sözen yönetiminde şampiyonada mücadele eden minik okçular, aldıkları derecelerle Muğla'yı sevince boğdular.

Türkiye Şampiyonası’nda 13-14 Yaş Makaralı Yay Erkek Takımı’nda Emircan Haney, Cem Ersoy, Tuğrul Yatak, 13-14 Yaş Makaralı Yay Kız Takımında Tuğba Çaylı, Sena Kömür ve Ayşenur Orman, 11-12 Yaş Makaralı Yay Kız Takımında Tuğçe Aba, Songül Lök, Sevda Yaka ve Gülçin Balık, 11-12 Yaş Olimpik Yay Kız Takımında da Selinay Ayhan ile mücadele eden başarılı okçular 4'ü Altın 6 Madalya ve 4 Türkiye Rekoru kırdılar.

Bencik Ortaokulu’nda okuyan öğrencilerden oluşan bir takımla Muğlaspor adına katıldıkları şampiyonadan başarıyla dönmeleri üzerine Bencik Ortaokulu’na gelen Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, öğrenciler tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

Vali Güvençer’e, Bencik Beldesi ziyareti sırasında; Yatağan Kaymakam Vekili Ali Yılmaz, Bencik Belde Belediye Başkanı Salih Haney, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, İl Gençlik ve Spor Müdürü Bekir Çeker, Muğlaspor Kulübü Başkanı Eminer İçten ve Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan eşlik etti.

Vali Güvençer, okula geldiği sırada kendisini karşılamaya gelen Kore Gazisi Kemal Kaya ile kısa bir sohbet ederek programa katılması için kendisine davette bulundu.

Öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden Vali Güvençer, Muğlasporlu Okçular’ın başarısıyla gurur duyduğunu belirtti. Vali Güvençer; “Şampiyona öncesinde gerçekleştirmiş olduğunuz ziyaret ardından şampiyonadaki büyük başarınız üzerine iade-i ziyarette bulunmak istedim. Şampiyonada kazanmış olduğunuz derecelerle bizleri çok mutlu ettiniz, bu sebeple başta Antrenörünüz Ejder Sözen olmak üzere tüm sporcuları tebrik ediyorum” dedi.

Ardından konuşan Muğlaspor Kulüp Başkanı Eminer İçten; “Bu genç sporcularımız Türkiye Minikler Salon Okçuluk Şampiyonası’nda büyük bir başarı gösterdiler. Kulüp olarak sporcularımızın her zaman destekçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu başarıdan dolayı tüm ekibi tebrik ediyorum” dedi.

Şampiyona sırasında herkesin kendilerine sevgi gösterisinde bulunduğunu belirten Antrenör Ejder Sözen, “Antrenörlükten ziyade ağabeyliğini üstlendiğim takımımız, Bencik eski TEKEL Tütün Deposu ve Sağlık Ocağı bahçesinde çalışarak şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandı. Bu hazırlıklar sırasında Muğla Valiliğimiz, Yatağan Kaymakamlığımız, Kulübümüz ve birçok kurum bizlere destekte bulundu. Bu desteklerle katıldığımız şampiyonada taraflı-tarafsız herkesin desteğini arkamıza alarak büyük başarılara imza attık. Bu desteklerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ayrıca ziyaret sırasında İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından okula spor malzemeleri hediye edildi.

Bencik Ortaokulu ziyaretinden sonra Bencik Belde Belediye Başkanlığı’na geçen Vali Güvençer ve beraberindekiler, bir süre Başkan Haney ile görüştükten sonra beldeden ayrıldı.

 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER