Validen üniversite için destek istediler

Yatağan Belediye Başkanı ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Validen üniversite için destek istediler
 Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, beraberinde Ziraat Odası Başkanı Şenyüz Buğday, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Küçük Sanayi Sitesi Adem Yaran, SS 20 No’lu Midibüs ve Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka ve Şoförler, Otomobilciler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Nizamettin Köklü ile birlikte Muğla Valiliği’ne atanan Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Vali Çiçek’e Yatağan hakkında bilgiler veren heyet, Çiçek’ten Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yarım kalan inşaatının tamamlanması için destek istedi.

Yatağan’ın en büyük sorununu okul inşaatının tamamlanamamasının olduğunun altını çizen heyetin talebi üzerine harekete geçen Vali Çiçek’in heyetin makamda olduğu sırada Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı arayarak süreç ve durum hakkında bilgiler aldığı öğrenildi.

Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nun yarım kalan inşaatının tamamlanması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Vali Çiçek’e, Yatağan’ın önde gelen sanayisi olan mermerciliğin ve tarım ürünü olan zeytinciliğin sorunları hakkında bilgiler verildi.

Vali Çiçek, ziyaret sırasında kısa bir süre içerisinde Yatağan’ı ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68