banner80

Varol Çakmak: “Benim Mehmet Şener İle Hiçbir Problemim Yok”

30 Mart akşamı yaşanan olaylarla ilgili kendisi hakkında ortaya atılan iddialara cevap veren MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak, “Bizim ne Mehmet Şener’le, ne AK Parti’yle ne de CHP ile husumetimiz vardır” dedi.

Varol Çakmak: “Benim Mehmet Şener İle Hiçbir Problemim Yok”
 Olaylı Yatağan yerel seçimleri ile ilgili olarak kendisi hakkında ortaya atılan iddialara cevap veren MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak, iddiaların aksine olaylar sırasında darp edilen AK Parti Yatağan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şener’i darp etmeyerek binanın içine sokulmasını sağladığını açıkladı.

“Vurmayın diye bağırdım”

Konuyla ilgili olarak muhabirimize açıklamalarda bulunan Çakmak; “Ben oraya, sonucu öğrenmek ve söylentilerin aslı nedir diye öğrenmek için 5 tane Yatağan Belediye Meclis Üyesi adayım ve yeğenim ile birlikte gittim. Olayın yaşandığı yere vardığımda ilk önce Yatağan İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan Akçal’ın yanına gittim ve kendisine, Mustafa Yenioğlu oyları çalmış diyorlar, Yenioğlu nerede, Yenioğlu’na 4 aylık emeğimin karşılığını sormak istiyorum dedim. Akçal da bana Yenioğlu’nun burada olmadığını söyledi. Bunun üzerine ben de geriye döndüm. Tam o sırada AK Parti Yatağan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şener’in bina önünde toplanan vatandaşlarca darp edildiğini gördüm. O sırada yeğenime Şener’i binanın içine sokması için seslendim fakat yeğenim elini uzatmasına rağmen Şener’e yetişemedi. Zaten o anın görüntüleri basına da yansıdı. O arbede sırasında Şener benim yakınıma geldi ve ben de onu kollarım altına alarak polis memuruyla birlikte Şener’i Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü’nün kapısına kadar götürdük. Şener’i bina içerisine sokarken herkese vurmayın diye bağırdım, buna da o an orada olan herkes şahittir ve emniyetin kayıtlarında bu vardır.

“Bu süreç o binanın önünde bitti”

Ben seçim süresince hiçbir siyasi partiye mensup kardeşimizin burnu kanamasın diye var gücümle çaba sarf ettim. Bu arada benim hakkımda çıkan söylentiler beni üzüyor. Benim yapım ve karakterim buna müsait değil. Ben kavgacı bir insan değilim. Benim için bu süreç o binanın önünde bitti.

Olaylar sırasında kalbim sıkıştı ve bu nedenle benim için ambulans getirdiler. Ama ben gençler galeyana gelip buraya gelmesin diyerek ambulansa dahi binmedim ve oradan uzaklaştım. Akbank Yatağan Şubesi’nin önünde gençlerle karşılaştım ve onlarla birlikte seçim büromuza geçtim.

“Şener ile hiçbir problemim yok”

Burada benim seçime gölge düşürmek veya birisini tartaklamak gibi bir niyetim olsaydı o gençleri tutmazdım. Ben her yerde şunu söylüyorum; 30 Mart’tan sonra Yatağan’da kardeş gibi yaşayacağımız bir yerdir. Burada hiç kimsenin söylentiler üzerine ve insanları birbirine düşürecek siyaset yapmasını kınıyorum. Eğer ben Mehmet Şener’i dövmüş olsaydım zaten söylerdim, bu konuda kimseden çekinmem. Benim Şener ile hiçbir problemim yok ve kendisi arkadaşımdır. Fakat burada bir yanlış anlaşılma var. Bu konuda kamuoyunun dikkatini çekmek ve bu konuda hassas davranmasını istiyorum. Bizim ne Mehmet Şener’le, ne AK Parti’yle ne de CHP ile husumetimiz vardır. Yatağan’ı seviyoruz. Hizmet için yola çıktık ama bunun karşılığında seçim sonuçlarına saygı göstermekten başka bir düşüncemiz yok. Bu bir demokrasidir. Seçimle kim kazanırsa gider tebrik ederiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 18:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
g.l.y.
g.l.y. - 7 yıl Önce

ogece adamı ölümden kurtardı gözümüzün önünde kendini sper etti milletin ettiği lafa bak.dediği gibi oraya gelen ülkücülerin de durdurmasaydı zaten ne chpli kalırdı nede akpli adam insanlık yaptı hakkında yapılan laflar terbiyesizlik değilde nedir.?

azmi kantarcı
azmi kantarcı - 7 yıl Önce

varol hocanın böyle bir olay içerisinde olması mümkün değil. aksine darp edilen arkadaşı linç edilmekten korumuştur. bu iftira eğitimci kimliğinede uygun değildir.

yatağan
yatağan - 7 yıl Önce

varol hoca seni severim ama burda yalan söyleme mehmet şeneri dışarı çıkaran ve ben bu seçimlerde ne kadar masraf ettim diye bağıran sendin ben bunları gözümle gördüm kulağımla duydum dışarı çıkardıktan sonra koruduğun doğru ama öncesi gerçek değil yakışmadı hocam

öğrt.
öğrt. - 7 yıl Önce

bi̇z gözleri̇mi̇zle gördük. b en bu seçi̇mde herşeyi̇mi̇ kaybetti̇m di̇yerek adamin üstüne yürüdün. sonra korumaya kalktin.bi̇rde eği̇ti̇mci̇si̇n öğretmensi̇n sen

yatağanin gurur
yatağanin gurur - 7 yıl Önce

Helal olsun başkanım adam gibi adamsin ama değerini bilen yok yemin ederim çok dürüst delikanlı temiz insansın Allah senin gibilerin yolunu er geç açar inşallah

Yatağanlı
Yatağanlı - 7 yıl Önce

varol hocam bu seçimin gaiibi para kaybedeni yatağan olabilir ama yıldızı sensin tenrik ederim

Şen
Şen - 7 yıl Önce

dikkatli okuyun şeneri bina içine sokarken diyor. yazıklar olsun önce üzerine yürü. sonra savun birde eğitimcisin sen

öğrt.
öğrt. - 7 yıl Önce

senin yanındaki adamların hepsi sarhoş ve pislikti


SIRADAKİ HABER

banner68