“Varol Çakmak kaynaklı dedikodular beni üzmektedir”

MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka, 30 Mart Seçimleri’nden sonra MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak’ın kendisi ve partisi hakkında bazı dedikodular çıkardığını öne sürdü.

“Varol Çakmak kaynaklı dedikodular beni üzmektedir”
 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nden Yatağan’da üçüncü parti olarak çıkan Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) sular durulmuyor. İlçe Başkanı Göka, yaptığı basın açıklamasıyla Çakmak’ın kendisi ve partisi hakkında dedikodular çıkardığını öne sürerek “MHP kimliği ile kimlik bunların daha hassas davranmalarını rica ediyorum” çağrısında bulundu.

Göka’dan “Çakmak ayrımcılık yapıyor” iddiası

Çakmak tarafından MHP’li 4 Belediye Meclisi Üyesi arasında ayrımcılık yapıldığını iddia eden Göka; “Zaman zaman yerel gazetelerde, Yatağan MHP İlçe Teşkilatı’nda kırgınlıkların ve dargınlıkların olduğuna dair yorumlar, Yatağan MHP İlçe Teşkilatı ile ilgili iddiaları ve birkaç gün önce, 2014 Yerel Seçimleri’nde partimizin belediye başkan adayı olan Varol Çakmak’a ait açılışı yapılan işyerinin açılış töreninde belediye meclis üyeleri arasında yapmış olduğu ayrıcalık, parti içi hizip ve dedikodulara sebebiyet vermekte, belediye meclis üyelerimiz arasında ayrım yapılarak hoş olmayan söylentilere ortam hazırladığı tarafımca gözlenmiştir” dedi.

“Hiç kimse teşkilatın üzerinde değildir”

İlçe başkanı, yönetim kurulu üyeleri, milletvekili adayları ve belediye başkan adayları teşkilata karşı sorumlu olduğunu kaydeden Göka, “ Bu sorumluluğu taşımakta zorlananların yapacağı en güzel şey bağımsız aday olmayı tercih etmeleridir. Bu ve buna benzer hoş olmayan davranışlarından dolayı MHP’nin kayıtlı üyesi durumunda bulunanların sergiledikleri her türlü tavır ve davranıştan parti teşkilatına karşı sorumlu olduklarını hatırlatmak istiyorum. Hiç kimse teşkilatın üzerinde değildir ve olamaz da. Seçimlerde elde edilen başarılar, MHP teşkilatına bağlı bulunan arkadaşların başarısıdır ve bu kişiselleştirilemez. Bizim hareketimizde dava esastır, kişi değil. MHP’de ben yok, biz varız ekolü esastır ve her arkadaşın bu noktaya hassasiyet göstermesi gerekir” şeklinde konuştu.

“Kişiler gelip geçicidir”

30 Mart Seçimleri’nin muhatabının teşkilat olduğunu ve seçim süresince karşılaşılacak olan sorunların tartışılacağı yerin yine teşkilat olduğuna vurgu yapan Göka, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Son yapılan yerel seçimlerin muhatabı teşkilattır. Seçim sürecinde karşılaşılan sorunların tartışılacağı yer de teşkilattır. Kişiler gelip geçicidir. Ancak son zamanlarda Varol Çakmak kaynaklı dedikodular, beni ve yönetimimi ciddi anlamda üzmektedir. Buna benzer, yine Varol Çakmak kaynaklı dedikoduların 2009 Yerel Seçimleri sonrası, o dönemin İlçe Başkanı Asım Kuş’a da yapıldığını biliyoruz, bu konuya yabancı değiliz. Varol Çakmak, teşkilatın ve teşkilat adına benim kendisine hesap vermediğim gibi yersiz ve de anlamsız iddialarda bulunmaktadır. Ben ilçe teşkilat başkanı olarak, hesap vereceğim yerlere, yeri ve zamanı geldikçe vermekteyim. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. O nedenledir ki bugün dimdik karşınızdayım. MHP’de kol kırılır, yen içinde kalır anlayışı hakimdir. Ben de bu noktadan hareketle bazı şeyleri sineye çekiyor ve katlanıyorum. Bütün arkadaşların, özellikle MHP kimliği ile kimlik bunların daha hassas davranmalarını rica ediyorum. Ve diyorum ki; birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için.”

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil
halil - 7 yıl Önce

varol hoca liseden beri mhp lidir.eski inanmış mhp lidir. sonradan olma değildir.

REMZİ ÇAY
REMZİ ÇAY - 7 yıl Önce

mi̇lli̇yetçi̇ hareket parti̇si̇ i̇lçe teşkilatina kutluyorum

Mert Kahraman
Mert Kahraman - 7 yıl Önce

sayın başkan birdahaki seçimde sen aday ol sen al onbin oyu bu seçim de partiye zarar veren sensin o zaman çık delegelerin karşısına güven tazele yatağanda partiyi yıprattığının farkındamısın yatağan da bir varol çakmak gerçeği var artık seçimde binlerce kişi senin ardında değil varol çakmak ve ekibinin ardında yürüdü ne gazel okuyorsun senin ayrıca bu şekilde basına bu şekilde açıklama yapman çok esef verici kınıyorum sizi

yatagan 48
yatagan 48 - 7 yıl Önce

Varol arkadaşım doğuştan mhp lidir. Lütfen onu karalayici ifadeler kullanmayalim.o koltuk varol hocamin!!!!!!!!

Ali Bozkurt
Ali Bozkurt - 7 yıl Önce

servet bey o koltuğa hiç yakışmıyorsun bunu bil derhal istifa etmelisin bu işi yapacak olanlar gelsin otursun oraya halk varol çakmağın ardında çık çarşıya esnafa dolaş bir sor tabi yüzüne tükürmezlerse

muhammet
muhammet - 7 yıl Önce

harekete gecme zamani gelmistir

YUNUS BEYAZ
YUNUS BEYAZ - 7 yıl Önce

varol hocayi 2009 yilina kadar mhp ni̇n i̇çi̇nde doğru dürüst taniyan yoktur. bu nasil mhp li̇li̇k. lafa geli̇nce 40 yillik mhpli̇ oluyor ama ben memurum di̇yerek parti̇ni̇n i̇çi̇ne adim atmiyor. ancak memur olupta parti̇ye ve ocağa hi̇zmet eden bi̇r sürü değerli̇ ki̇şi̇ler vardir.

mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

Varol hoca sayesinde duyuldu MHP bin adi yatganda ve cevre ilçelerde varol hoca olmuycak MHP bir hic .....


SIRADAKİ HABER

banner68