Vatan Partisi, 18 Mart şehitlerini andı

Vatan Partisi Yatağan İlçe Başkanı Recep Helvacı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 100. yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Vatan Partisi, 18 Mart şehitlerini andı
 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vatan Partisi Yatağan İlçe Başkanı Helvacı, Çanakkale Deniz Zaferi ile başlayan sürecin, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olduğunu söyledi.

Helvacı tarafından yayınlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“Osmanlı Donanmasının yeterli olmaması nedeniyle savaş emperyalistlerin deniz kuvvetleri ile boğazın iki yakasındaki kara birlikleri arasında olmuştur. Bu savaş deniz kuvvetlerinin önemin göstermektedir. Bu gün Deniz Kuvvetlerine yapılan saldırılar, Amirallerimizin hapsedilmesi ve ordudan uzaklaştırılması gelecek için tehlikenin büyüklüğünü göstermektedir. Yokluklar ve teknolojik noksanlıklarla mücadele etmiş ve zafer kazanmış, bağımsızlığımızı sağlamış ecdadımıza layık olmak, vatanın birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı için birlik olmamız, mücadele  etmemiz gerektiği bilinciyle 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutlar Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi saygı ile selamlarız.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68