VATANDAÅž, KADROLU GÖZ DOKTORU İSTİYOR!

VATANDAÅž, KADROLU GÖZ DOKTORU İSTİYOR!

VATANDAÅž, KADROLU GÖZ DOKTORU İSTİYOR!

Yatağan halkından bir grup vatandaş muhabirimizi arayarak, Yatağan Devlet Hastanesi'ne “Kadrolu Göz Doktoru” atanmasını talep ettiler.

 Bilindiği üzere Yatağan Devlet Hastanesi'ne uzun zamandır kadrolu göz doktoru atanmadı. Atansa bile, göreve başlamak için gelmedi. Bir süre Muğla ve Milas Devlet Hastanelerinden gelen dönüşümlü göz doktorları da, artık gelmez oldular.

Bu konuda görüş belirten diğer vatandaşlar: “Yatağan 20 bin merkez nüfusu, 5 belde 39 köyü ile 50 bin nüfusa aştı. İSO belgeli Yatağan Devlet Hastanesi'ne acilen kadrolu göz doktoru atanması gerekiyor. Bugün de hastaneden geri döndük. Muğla'dan dönüşümlü gelen doktorlar, göz ameliyatı yapmıyorlar. Büyük paralar ödenerek alınan FAKO cihazı da, bu nedenle kullanılamıyor. Cihaz çürümeye terk edilmiş durumda. Dönüşümlü gelen doktorlar, hastanın takibini yapamayacağı için, ameliyat da yapmıyorlar. Zaten onlar da gelmez oldu. Burada en büyük görev, siyasi iktidara düşüyor, çünkü işler böyle yürüyor. Bu sesimize kulak vermelerini rica ediyoruz, Kadrolu Göz Doktoru atanmadığı sürece, bu sıkıntılar devam edip gidecek, biz de hep Muğla'ya mahkûm olup duracağız” dediler.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68