Vatandaş, 15 bin liraya elektrik direği diktirdiği tarlasına elektrik istiyor!

Kavaklıdere ilçesinde yaşayan çiftçi, DSİ ruhsatlı derin kuyu kazdırdığı tarlasında tarımsal faaliyet yapabilmek için elektriğe ihtiyaç duymasına rağmen, ADM Elektrik Dağıtım AŞ tarafından bu ihtiyacı karşılanmıyor. Çiftçi, süreci hızlandırmak için kendi cebinden 15 bin lira harcayarak diktirdiği elektrik direkleriyle kaderine terkedildiğini söylüyor.

Vatandaş, 15 bin liraya elektrik direği diktirdiği tarlasına elektrik istiyor!

Kavaklıdere’nin Çayboyu Mahallesi’ndeki Osmanbağ mevkisinde yaşayan Nevzat Atıcı, kendilerine ait olan tarım arazisine yaklaşık 1 yıl önce DSİ ruhsatlı derin kuyu kazdırdı. Daha sonra ise bu suyu tarımsal faaliyetler kullanmak istese de amacına ulaşamadı. Geçimini tarımdan sağlayan Atıcı, 1 yıldır oyalandıklarını iddia ederek, sorunlarına çözüm arıyor.

Atıcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Osmanbağ mevkisindeki tarlamıza, 1 yıl önce DSİ ruhsatlı derin kuyu kazdırdık. Ardından da ise bu suyun tarımsal faaliyetlerde kullanılması için ADM Elektrik Dağıtım AŞ’den elektrik talep ettik. Pandemi dolayısıyla çalışmalara ara verdiklerini belirttiler ve neredeyse 1 yıl beklettiler.  Yaklaşık 5 ay önce ADM Elektrik Dağıtım AŞ’nin yüklenici firmasına elden 15 bin lira para vererek ADM şebekesi son noktasından tarlama elektrik hattının ulaşması için 3 tane direk diktirdik ve alpek kabloları döşendi. Abonelik için yasal müracaatlarımızı yaptık, proje onaylandı. Bağlantı görüşünde ‘bölgede enerji yok’ denilerek reddedildik. Bizden trafo koymamızı istiyorlar. Ama burada şebeke var. Çünkü sistemden bakıyorlar, gelip buraya da inceleme yapmıyorlar. Yeşilköy trafosundan tarlamıza olan mesafe 650 metredir. Bin metrenin altında olan yerlerde kurum, şebekeyi ruhsatlı yerlere götürmekle mükelleftir. Bu güne kadar 5 defa müracaat ettik, 6’i de reddedildi. Artık yorulduk, bu sorumuzun bir an önce çözülmesini ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68