Vatandaş artık daha az yorulacak!

Yatağan Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, Tapu Rayiç Değer Sorgulama Sistemi ilçede hizmet vermeye başladı.

Vatandaş artık daha az yorulacak!

Yatağan Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü, tapu işlemleri sırasında daha az yorulması için önemli bir hizmete imza attılar. Yatağan Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen protokolle, Belediye ile Tapu Müdürlüğü işbirliğine giderek ilçede Tapu Rayiç Değer Sorgulama Sistemi’nin hizmet vermesine olanak sağladılar.

Törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ve Tapu Müdürü Muammer Kılıç katıldı.

Törende konuşan Başkan Toksöz, “Tapu müdürlükleri tapu harçlarını hesaplamak için belediyelerden sürekli olarak ilgili gayrimenkullere ait rayiç değer talebinde bulunuyordu. Bu talepler dönemsel olarak listeler şeklinde paylaşılsa da güncelliği sağlanamıyordu. Bu nedenle Yatağan Tapu Müdürlüğünün anlık olarak rayiç değer sorgulayabilmesi ve böylelikle iş yükü ve bürokrasinin azaltılması ile Tapu Kadastro Rayiç Değer Sorgulama Sistemi geliştirildi. Belediyemize emlak vergisi bildirimi olmayan ve borcu bulunan gayrimenkullere ait sistem rayiç değer oluşturamamaktadır. Kovid-19 sürecinde vatandaşlarımıza katkısı olacağı düşünülen Tapu Kadastro Rayiç Değer Sorgulama Sisteminin kullanıma açılması için, kullanıcı kimlik bilgilerinin ve kullanım esaslarının belirlendiği bir protokol düzenlenerek işlemler başlamıştır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68