“Vatandaş Buluşması” Bencik’teki toplantıyla sürdü

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesi’ndeki kıraathanede gerçekleştirildi.

“Vatandaş Buluşması” Bencik’teki toplantıyla sürdü
 Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Eskihisar Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Çetiner, Mahalle Muhtarı Fahri Şafak, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Kaymakam Çiçek, burada yaptığı konuşmada, Vatandaş Buluşması toplantılarını düzenli olarak yaptıklarını ve olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, “Çeşitli sıkıntıları illaki vardır. Gerek kamu hizmetleri noktasında gerekse öneri noktasında bize ifade etmek istediğiniz konular vardır. Biz bu itibarla sizlerin ayağına geliyoruz. Sizleri dinlemek için bu anlamda ilerleyen dönemde diğer mahallelerimize de gideceğiz. Tabi bu toplantıları yapmakta ki amacımız sizleri dinlemek. Sıkıntıları ifade etmenizi bekliyoruz. Taleplerinizi ifade etmenizi bekliyoruz” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Işık ise, Muğla’nın büyükşehir olmasıyla Yatağan Belediyesi’nin bütçe kaybına uğradığını ve bu nedenle kırsal mahallelerdeki hizmetlerin yavaş ilerlediğini söyledi. Işık, ellerinden gelen tüm imkanları kullanarak vatandaşların taleplerini yerine getirmeye çalıştıklarını kaydederek, “Bencik, en azından 15 mahallesi olan geniş alanlı bir yer. Burada herhangi bir yatırım ve hizmet yaptığımız zaman diğer diğer mahallelerin haberi olmuyor ve hatta bir başka yere yapıldığı zaman gerçekten zorluklar çekiliyor. Hizmet bir yerde toplanmadığı için yapılan hizmetlerin ne olduğu da belirli olmuyor. Ben muhtarımızın zaman zaman gelip de ifade ettiği hizmetleri yapmaya çalıştım. Daha eski dönemlerde de gerek belediyemizin araç ve gereçleri ile bazı hizmetleri buraya görevim olmadığı halde yapmışımdır. Bizim kimse ile ayrı gayrı düşüncemiz yok. Hedefimiz insanlık önce insan sonra hizmet. Bu doğrultuda hizmetler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95