“Vatandaş Buluşması” Bozüyük’te gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi’ndeki kıraathanede gerçekleştirildi.

“Vatandaş Buluşması” Bozüyük’te gerçekleştirildi
 Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Hacı Yusuf Ekiz, Mahalle Muhtarı Vahdet Beçin, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Kaymakam Çiçek, burada yaptığı konuşmada, “Vatandaş Buluşması” toplantısının Türkiye genelinde ilçe merkezinde gerçekleştirildiğini fakat Yatağan’da değişiklik yaparak kalabalık nüfusa sahip kırsal mahallelerde de bu toplantıları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu zamana kadar Yatağan’ın birçok mahallesinde “Vatandaş Buluşması” toplantısı gerçekleştirdiklerini hatırlatan Çiçek, “Mahallelerimize kendimiz gidelim diye düşündük. Mahallelerimizden vatandaşlarımızın katılımı zor olur, gelmezler belki diye, bizler doğrudan vatandaşın ayağına gidip, gerek kamu hizmetleriyle alakalı yaşadıkları aksaklıklar veya sıkıntılar varsa gerek belediye başkanımız gerekse diğer kurum amirlerimizce vatandaşlarımızın derdini sıkıntısını dinleyelim diye buraya geldik. Vatandaşımızın doğrudan ayağına gelmeye arzusuyla hareket ettik” dedi.

Bozüyük’ün kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Yatağan Belediye Başkanı Işık ise, büyükşehir yasasıyla birlikte oluşan imkansızlıklara rağmen belediye olarak Bozüyük’e hizmetler kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.

Işık, Bozüyük’ün daha “Güzelköy” olabilmesi için çalışmalarının süreceğini kaydederek, “Ben diyorum ki, Bozüyük halkına sorun, benim yapmadığım ne kaldı. Sadece böyle cevap vermek istiyorum. Görmüş olmanız lazım Ticaret Odası’nın yaptırdığı küçük ticari büfelerin olduğu yerlerin döşemesi yapılıyor. İşte yollarımız yapıldı. Büyükşehir ile beraber bazı ortak yatırımlar yapıldı. Bozüyük demek Yatağan demek, Yatağan demek Bozüyük demek. Ben bu vesileyle de sizlerle olmanın büyük bir onurunu taşıyorum. Sizlere her zaman kapım açık. Özellikle muhtarımız buranın dertlerini bize iletiyor, biz de çözüm üretmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95