“Vatandaş Buluşması” Kafaca Kaplancık’taki toplantıyla sürdü

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Kafaca Kaplancık Mahallesi’ndeki sosyal etkinlik alanında gerçekleştirilen toplantıyla sürdü.

“Vatandaş Buluşması” Kafaca Kaplancık’taki toplantıyla sürdü
 Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık,  İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Mahalle Muhtarı Hasan Öznur, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Kaymakam Çiçek, burada yaptığı konuşmada, göreve başladığı bir aylık sürede ilçe merkezinde başlattıkları “Vatandaş Buluşması” toplantılarını, kırsal mahallelerde sürdürdüklerini söyledi.

Her mahallenin sorunları ve ihtiyaçları olduğunu ve bunların yerinde dinlemenin daha verimli sonuçlar alınmasını sağladığını kaydeden Çiçek, “Doğrudan devlet olarak vatandaşımızın kapısına geldik. Bu toplantıları yapmakta ki amacımız doğrudan devletimizin vatandaşımıza ulaşmasını sağlamak. Ben böylesine yoğun bir katılım sağladığınız için özellikle sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerden beklentimiz yaşadığınız mahallenizle alakalı köyümüzün çeşitli ihtiyaçları ve sıkıntıları varsa bunları dinlemek, çözebildiklerimizi burada çözmek, çözemediğimiz sorunlar vardır, gün içerisinde zamanla çözülebilecek sıkıntılar vardır, bunları da hem bilmiş olmak hem değerlendirmek amacıyla geldik” dedi.

Belediye Başkanı Işık ise, mahalle muhtarı ve vatandaşların taleplerini ellerinden geldiği kadarıyla yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Tüm mahallelerde olduğu gibi Kafaca Kaplancık Mahallesi’ndeki vatandaşların sorun ve taleplerini bildiğini belirten Işık, kendilerine iletilen konularla alakalı olarak gerekli girişimlerde bulunduklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Artık okullarda, okul bahçelerinde veya kapalı alanlarda düğün yapmak yasaklandı. Şuanda birinci istediğiniz burada düğün ve sosyal tesislerin yapılması. Tabi sadece düğün değil, burada hayırlarımızın yapılması ve özellikle mevlitlerin, bunun gibi sosyal faaliyetlerin yapılması konusunda böyle ihtiyaçlarınınız olduğunu biliyorum. Bazı köylerimizde büyük bir nüfus azalması var. Nüfusu çok olan, özellikle çocukları çok olan köylere öncelik vererek çocuk parklarını sıraya aldık, onları yapmaya başladık. Tabi burası biraz daha dağınık, toplu değil. Daha önce dağıttığımız çöp konteynırları var ama yetersiz olduğunu biliyorum. Kısa zaman içerisinde büyükşehrimiz ile görüşüp Yatağanımıza bol miktarda çöp konteynırı gelecek ve olmayan yerlere de koyacağız. Hırsızlar bu ara artıyor. Emniyetimiz jandarmamız önlemleri alıyor ama ona rağmen köyümüzün giriş ve çıkış olan yerlere de kamera takılma işlemleri yapılacak. Tabi bazı yollarımı asfalt bazı yollarımız taşlık eksik olan yerlerde asfalt yapılacak.”

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95