Vatandaş Buluşması” Madenler’de gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Madenler Mahallesi’ndeki kıraathanede gerçekleştirildi.

Vatandaş Buluşması” Madenler’de gerçekleştirildi
 Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Mahalle Muhtarı Dursun Ürnez, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Kaymakam Çiçek, toplantıda yaptığı konuşmada, “Vatandaş Buluşması” toplantısının, vatandaşların taleplerini, kamu hizmeti ile alakalı isteklerini doğrudan gerek mahalli yönetimi gerekse merkezi yönetimin taşra teşkilatı olan birimlere iletmesi için düzenlendiğini söyledi.

Vatandaşın ayağına giderek büyük yerleşim yerlerinde bu toplantıları düzenlediklerini belirten Çiçek, “Mahallenin mahalli müşterek ihtiyaçları ile alakalı daire amirlerimize de düşen kendi kurumları ile alakalı görevler olabilir. Geçtiğimiz hafta yapmış olduğumuz toplantı Bozarmut’taydı. Bozarmut’ta faydalı oldu. Kimisine sıkıntı ve ihtiyaç durumunda yardım etme şansımız o an oluyor, bazıları ise zamanla çözüleceğinden takipçisi oluyoruz. İnşallah Madenler mahallemizdeki bu toplantı da hayırlı olur. Toplantıdan maksadımız şudur, sizlerin taleplerini, ihtiyaçlarını ve önerilerini dinlemek” diye konuştu.

Madenler Mahallesi Muhtarı Dursun Ürnez ise, “Vatandaş Buluşması” toplantısının kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların sorunlarına çözüm aranmasında önemli katkılar sağladığını söyledi.

Ürnez, yetkililerin mahalleleriyle ilgili sorunlarını çözmesini talep ederek, “İlk önce 3 tane mahallemin kanalizasyon sorununu gideremedim. Dilekçe verdim MUSKİ’ye. 3 mahalle her zaman bu sorundan dolayı bana şikayete geliyorlar. Bir diğeri Telekom’dan dolayı bir takım sorunlar var. Direklerin yarısı çürümüş, bazıları ise interneti kaldırmıyor. Biz bir imar yaptırdık köy muhtarlığına. Ben bir iki kez itiraz ettim ve itiraz kabul edilmedi. Bazı semtlerde binalara %20 veriyorlar bunun %30 olmasını istiyoruz. Yollara taş döşeme dilekçesi verdim incelendiğine dair de yazı geldi. Vatandaş buraya doğalgaz istiyor. İmza topladık reis bey aracılığı ile gönderdik. Ortaokulun önüne parke taş döşeme istiyoruz. Biz bunları refah için istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96