“Vatandaş Buluşması” Yeşilbağcılar’daki toplantıyla sürdü

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Yeşilbağcılar Mahallesi’ndeki sosyal etkinlik alanında gerçekleştirildi.

“Vatandaş Buluşması” Yeşilbağcılar’daki toplantıyla sürdü
 Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık,  İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Hacı Yusuf Ekiz, Mahalle Muhtarı Mefhar Tüzün, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Yeşilbağcılarlıların yoğun ilgi gösterdiği vatandaş toplantısının 6’ncısının düzenlendiğini belirten Kaymakam Çiçek, burada yaptığı konuşmada, bu toplantıların çok olumlu geçtiğini ve önemli geri dönüşler aldıklarını kaydetti.

Çiçek, vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemenin önemine vurgu yaparak, “Gücümüzün yettiği ölçüde çare bulabildiklerimizi o an o esnada çözümünü bulma yoluna gidiyoruz. Tabi bazı ihtiyaçlar uzun vadede çözülebilecek ihtiyaçlardır gün içerisinde çözülme şansı olmayan bunlarla ilgili de notlarımızı alıyoruz. İlerleyen süreç içerisinde bunlarında takibini yapacağız. Gücümüzün yettiği ölçüde çözebildiklerimizi çözme gayreti içerisinde olacağız. Aynı şekilde belediyemizde belediyecilik hizmetleriyle alakalı sıkıntılarınızı aksaklıkları ifade etme şansı buluyorsunuz” diye konuştu.

Yatağan Belediye Başkanı Işık ise, büyükşehir yasasının en çok belde belediyeleri olumsuz etkilediğini savunarak, “. Az çok burası yeni kurulan bir mahallemiz. Onun için burada fazla bir eksiğimiz yok. Ben az çok yine köylülerinden bu işi öğreniyorum. Onlar gelip söylüyor muhtarda geliyor tabi. Zaman zaman gelen istekleri çözmeye çalışıyorum. Tabi imkânlarımızın doğrultusunda. Tabi burada yapılması gereken de buranın hareket kazandırılması. Bu konuda örneğin bu bina boş duruyor. Bu binamız büyükşehirle bizim ortak yerimiz. Şimdi büyükşehirle son anlaşmamızda buranın bölünme hizmetleri yapılıyor. Bu aşağıda ki temel atılan düğün salonu bölünerek diğer bina bize bırakılacak. Mecburen diğer tarafı vatandaşın ortak yeri diğeri de belediyeye bırakılacak. Her hangi bir eksiklik olduğunda gerek sizin gerekse muhtarlığın belirttiği sorunları elimden geldiği kadar ki imkanlarla yapmaya çözmeye çalışacağız” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95