VATANDAŞ ULAŞIMA HASRET

Yatağan Hacıbayramlar ve Hacıveliler Mahallelerinde ki duraklardan belediye aracı geçmiyor. iki mahallenin muhtarı ve vatandaşlar en azından haftada iki gün bile ilçe merkezine gidebilmenin mücadelesini veriyor.

VATANDAŞ ULAŞIMA HASRET

Hacıbayramlar Mahallesi muhtarı İlhan Genek, çarşamba günleri mahalleye bir sefer belediye aracı olduğunu mahalle sakinlerinin en azından Yatağan’a gitmek için pazartesi günleri, Turgut pazarına gitmek içinde cuma günleri belediye aracı konulmasını istediklerini söyledi.
Hacıveliler mahallesi muhtarı Yaşar Uysal ise mahallede hiç belediye aracının olmadığını en azından çarşamba ve cuma günleri mahalleye belediye aracının konulmasını istedi.
Her iki muhtarda bu konuda Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne defalarca talepte bulunduklarını ve henüz olumlu bir cevap alamadıklarını dile getirdiler.
Mahalle sakinleri ise herkesin ulaşım için özel araçlarının bulunmadığını belirterek, toplu taşıma araçlarına sefer günleri eklenmesini talep ediyor, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuda seslerini duyurmak ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER