Vatandaşın duyarsızlığı hırsızlara davetiye çıkarıyor

Zeytin hasadıyla birlikte, toplanana zeytinlerin başıboş halde bırakılması nedeniyle zeytin hırsızlıklarında artış meydana geldiği öğrenildi.

Vatandaşın duyarsızlığı hırsızlara davetiye çıkarıyor
 Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı’nın sorumluluk alanında meydana gelebilecek hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyarmasına rağmen, bazı vatandaşların zeytin hasadının ardından zeytinlerini başıboş halde tarla ve bahçede bırakmaları nedeniyle son günlerde zeytin hırsızlıklarında büyük bir artış yaşandığı öğrenildi.

Jandarma ekipleri, yaşanan olaylar nedeniyle, ilçedeki güvenlik önlemlerini arttırırken, belediye ve müftülüğe ait merkezi sistem anons sistemlerini kullanarak vatandaşları, hırsızlık ve dolandırıcılık konularında uyarıyor. Günün belirli aralıklarında yapılan anonslarda, “Kendisini belediye görevlisi, sağlık personeli, kaymakamlık görevlisi olarak tanıtıp evinize gelip, size yardım malzemesi getirdiklerini söyleyen kişilere ve evinize seyyar satıcı, bohçacı, dilenci kılığında gelen kişilere karşı dikkatli olunuz. Bu kişileri, en yakın jandarma ve polis karakoluna bildiriniz” deniliyor.

Jandarma, ayrıca bölgenin en önemli tarım faaliyetlerinden biri olan zeytincilikle ilgili olarak zeytin hasat dönemi içerisinde olunması nedeniyle, zeytincilikle uğraşan vatandaşları da uyarıyor. Zeytin ve zeytinyağı dolandırıcılığına dikkat çekilen uyarılarda “Zeytin hasat zamanı olduğundan, toplanan zeytinlerin sahipsiz olarak tarlalarda, hayvanların da başıboş olarak meralarda bırakılmaması önemle rica olunur” deniyor.

Yapılan uyarılarda, toplanan zeytinlerin ya güveli bir ortamda muhafaza edilmesinin ya da kısa bir süre içerisine zeytinyağı sıkma tesislerine götürülmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68