18 Temmuz 2018 Çarşamba

Bozarmut'ta iki araç birbirine girdi: 5 yaralı

Vatandaşlar dertlerini anlattı, sorumluları notlarını aldı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesine bağlı Akyol Mahallesi’ndeki bir kahvehanede gerçekleştirilen toplantıyla sürdü.

13 Nisan 2018 Cuma 09:03
Bu haber 394 kez okundu
Vatandaşlar dertlerini anlattı, sorumluları notlarını aldı

Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık,  İlçe Emniyet Müdür Vekili Ahmet Bilgiç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, Mahalle Muhtarı Berkay Günay, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ve temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

Kaymakam Çiçek, burada yaptığı konuşmada, göreve başladığı bir aylık sürede ilçe merkezinde başlattıkları “Vatandaş Buluşması” toplantılarının Akyol Mahallesi’ndeki toplantıyla tamamlandığını söyledi.

Her mahallenin sorunları ve ihtiyaçları olduğunu ve bunların yerinde dinlemenin daha verimli sonuçlar alınmasını sağladığını kaydeden Çiçek, “Doğrudan devlet olarak vatandaşımızın kapısına geldik. Bu toplantıları yapmakta ki amacımız doğrudan devletimizin vatandaşımıza ulaşmasını sağlamak. Ben böylesine yoğun bir katılım sağladığınız için özellikle sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerden beklentimiz yaşadığınız mahallenizle alakalı çeşitli ihtiyaçları ve sıkıntıları varsa bunları dinlemek, çözebildiklerimizi burada çözmek, çözemediğimiz sorunlar vardır, gün içerisinde zamanla çözülebilecek sıkıntılar vardır, bunları da hem bilmiş olmak hem değerlendirmek amacıyla geldik” dedi.

Belediye Başkanı Işık ise, mahalle muhtarı ve vatandaşların taleplerini ellerinden geldiği kadarıyla yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Işık, bugüne kadar Yatağan Belediyesi’nin Akyol Mahallesi’nde hayata geçirdikleri hizmetleri ve hayata geçirilmesi planlanan projeleri anlattı.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV