Vatandaşlardan Salkım’a sinyalizasyon, radar ve kaldırım talebi

Kavaklıdere’nin Salkım Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahallelerinin içinden geçen karayoluna sinyalizasyon sistemiyle radar konulmasını, yol kenarına ise kaldırım yapılmasını talep ediyor.

Vatandaşlardan Salkım’a sinyalizasyon, radar ve kaldırım talebi

Yatağan-Kavaklıdere karayolu üzerinde yer alan Salkım Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, mahallenin içerisinden geçen araçların süratli geçmesinden şikayetçi. Karayolunu kullanan araç sürücülerinin süratli geçmesinden dolayı oluşabilecek bir olumsuzluğun önüne geçmek isteyen mahalle sakinleri, mahallenin iki girişine sinyalizasyon sistemi ve radar konulmasını talep ediyor. Ayrıca, yol kenarına araçların park edilmesi nedeniyle yayaların zor anlar yaşadığını belirten vatandaşlar, yaya kaldırımı istiyor.

Mahalle sakinlerinden Akif Kömürcü, taleplerinin bir önce yapılmasını istedi.

Kömürcü, mahallelerinin içinden geçen yolda zaman zaman trafik yoğunluğunun yaşandığını belirterek, “Mahalle sakinleri olarak en doğal hakkımız kaldırımdır. Yolun iki tarafına genellikle kamyonlar park ediyor. Bu nedenle insanlarımız yolun içerisinden yürüyor. Bu durum, çok tehlikeli olaylara davetiye çıkarmaktadır. Bunun için Kavaklıdere ve Muğla Büyükşehir belediyelerine başvurumuzu yaptık. Ayrıca mahallenin iki girişine de sinyalizasyon sistemiyle radar konulması için Kavaklıdere Kaymakamlığı ve karayollarıyla görüştük. Umarım bu taleplerimiz en kısa süre içerisinde yapılır” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68