“Vatandaş’sız” Vatandaş Buluşma toplantısı

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında belirli aralıklarla düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısı, Yatağan ilçesinde düzenlendi. Vatandaşların sorunlarını ilgili birimlere iletme şansı yakaladığı toplantıya vatandaşların katılmaması, ilçede sorun olmadığı yönünde yorumlandı.

“Vatandaş’sız” Vatandaş Buluşma toplantısı
Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili kurumlar tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile gerçekleşen “Vatandaş Buluşması” toplantı, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Ermiş, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Başçavuş Ercan Karakurt, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı. Vatandaşların sorunlarını rahatlıkla dile getirebilmeleri için düzenlenen “Vatandaş Buluşması” toplantısına tek bir vatandaşın bile katılmadığı gözlendi. Bu durum, ilçedeki vatandaşların hiçbir sorunla karşılaşmadığı yönünde yorumlandı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Çiçek de toplantıya ilgi gösterilmemesinden dert yandı.

Çiçek, Vatandaş Buluşması toplantılarını düzenli olarak yaptıklarını ve kendilerine iletilen konular sonrasında önemli adımlar atıldığını belirterek, ”Vatandaş buluşması toplantısı olmasına rağmen bu toplantılarımıza vatandaşlarımız ilgi göstermiyor. Toplantılarımızı kahvehanelerimizde düzenliyorduk ama bugün muhtarlarımızla ve emniyet güçlerimizle güvenlik toplantısı gerçekleştireceğiz. Bu yüzden bu toplantıyı orman işletme lokalinde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Çiçek’ten sonra söz alan mahalle muhtarları, genellikle Telekom, MUSKİ ve AYDEM ile ilgili sorunları dile getirerek çözüm istediler.

Muhtarların talepleri üzerine Kaymakam Çiçek, ilgili birimlerin amirlerini bizzat cep telefonuyla arayarak bilgilendirdi.

Vatandaş Buluşması toplantısının ardından eğitim ve güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER