Vatandaştan “çamurlu yol” isyanı

Yatağan ilçesi, Yeni Mahalle’de yaşayan vatandaşlar, her gün kullandıkları yolun çamur deryasına dönmesi nedeniyle yetkililere tepki gösterdi.

Vatandaştan “çamurlu yol” isyanı
 Yatağan ilçe merkezi Yeni Mahalle 713. Sokak’ta yaşayan Ethem Özdemir, 2,5 yıl önce taşındığı evi, caddeye bağlayan yolun taşındığı günden beri yapılmadığından şikayet etti.

Diğer mahalle sakinlerinin de durumdan rahatsız olduğunu ve yağan yağmurla birlikte yolda yürümenin imkansız olduğunu belirten Özdemir, zaman zaman yoldan geçmeye çalışan arabaların çamura battığını söyledi.

Bu zamana kadar ilgili yerlere gerekli başvuruları yaptığını anlatan Özdemir, “Bu çevrede yaklaşık 20 hane var. Bu hanelerde yaşayan vatandaşlar, bu evlerine ulaşmak için bu yolu kullanmak zorunda. Yağmur yağdığı zaman çamura batan çok oluyor. Çocuklarımız yolda yürürken çamura batıp düşüyor. Yürüyebilmek için her gün küreklerle yol açıyorum. Bu yolun bir an önce sağlıklı bir hale getirilmesini yetkililerden talep ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
***
*** - 7 yıl Önce

biz çok bekledik kardeş ??????

hasan gezer
hasan gezer - 7 yıl Önce

bu belediye kasti olarak o yolu yapmıyor.

Ethem özdemir
Ethem özdemir - 7 yıl Önce

Valla artık ben belediyeden ümidim kestim. Adamlar Büyükşehir belediye olmaya hazır degilmisler ve çocuklarıma çizme giydirme tavsiyesi aldık belediyeden.neymiş Muğla'nın bi ucundan bi ucu 400 küsür kilometreymis.ben aslen balikesirliyim Balıkesir'de yeni Büyükşehir oldu ve bi ucundan bi ucu 440 km yani hep bahane hep bahane

SIRADAKİ HABER

banner95