Ve beklenen gün geldi! Yeni hastane hizmete girdi

Yatağan ilçesine kazandırılan 100 yataklı devlet hastanesi, taşınma sürecinin tamamlanmasıyla hizmete girdi. Yeni hastanenin ilk gününde, protokol üyeleri hastaneyi ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dileklerini ilettiler.

Ve beklenen gün geldi! Yeni hastane hizmete girdi

Muğla-Aydın karayolu üzerine yapımı tamamlanan 100 yataklı, 150 yatak kapasitesine sahip yeni devlet hastanesi, özellikle sağlık çalışanlarının özverili ve fedakar çalışmaları sonucunda yaklaşık 3 haftalık bir taşınma sürecinin ardından hizmete girdi.

Poliklinik ve acil servisin taşınmasının ardından hastanenin ilk gününde, AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Sağlık Müdürü İskender Gençer, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve daire amirleri hastaneyi ziyaret etti.

Protokol üyelerinin incelemelerinin ardından basın mensuplarına yapılan açıklamada, İl Sağlık Müdürü Gençer, “Yatağan’ın mevcut hastanesi, fiziki imkanları nedeniyle yetersiz kalıyordu. Allah, devletimize zeval vermesin, Yatağanımız yeni hastanesine kavuştu. Yeni hastanemiz, her türlü donanımı sağlanarak hizmet vermesini sağlayacağız. Mesela eski hastanemizde tomografi cihazımız yoktu. Bu nedenle hastalarımız Menteşe ilçesine gidiyordu. Ama artık Yatağan’da da tomografi cihazı olacak. Göreceksiniz, yaklaşık 5 ay içerisinde burada her türlü hizmet verilecek. Yeni hastanemiz, Yatağan’a hayırlı olsun. Eski hastanenin yerine ise aile sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi, ilçe sağlık müdürlüğü ve 112 acil servis istasyonu yapacağız” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan da, “17 gün önce çalışmaları yerinde incelemek için hastaneye gelmiştik. Ekipler taşınma süreciyle meşguldüler. Süreci hızlandırarak kısa bir süre içerisinde hastanenin hizmete girmesini sağladık. Uzun zamandır vatandaşların ‘ne zaman açılacak’ sorusuyla muhatap oluyorduk. Artık vatandaşlarımız her türlü hizmeti veren hastanemize gelerek sağlıklarına kavuşabilecekler. Yatağanımıza hayırlı olsun. Yatağanlı hemşerilerimiz, her şeyin en güzeline layıktır. Başta cumhurbaşkanımız ve sağlık bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Demir de, “Muğlamızda fiziki şartları iyileştirilmiş ve modern, son teknoloji cihazlarla donatılmış yeni hastaneler hizmete giriyor. Bu da bizleri gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Allah’ım buradaki sağlık çalışanlarının şifa dağıtmasını nasip etsin. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Muğlamıza müthiş yatırımlar yapılıyor. Teşkilatla birlikte bizler Ankara’yla bağlantılarımızı sağlam kuruyoruz. Başta cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlarımıza, bu hizmetlerin Muğla’ya kazandırılması nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı Toksöz de, “Yatağan’ın yaklaşık 30 yıllık bir sorununu çözüme kavuşturduğumuzu düşünüyoruz. Bu sorunun çözümünde büyük katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sağlık bakanımız olmak üzere sağlık çalışanlarımıza, milletvekillerimize ve il başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şunu da belirtmek isterim, Yatağan’ın yeni devlet hastanesine hemşerilerimiz özverili bir şekilde yardımlarda bulundular. Bu yardımlar sayesinde hastanenin eksiksiz şekilde açılması sağlanmış oldu. Birçok hemşerimiz, isimlerinin açıklanmamak kaydıyla destek verdiler. Yatağanlılar, her şeyin en güzelini ve iyisini hak ediyor. Yeni hastanemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Mete de, “Sağlık Bakanlığı, bu zor günlerde, dünyanın başına bela olan bu dönemde sağlık alanında yapılan yatırımlar ve başarılı çalışmalarla, sağlığa verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu. Biz Muğla’daki yeni hastanelerin yapımı ve açılmasıyla ilgileniyoruz. Yatağan’ınki hizmete girdi, Bodrum ve Marmaris devam ediyor. Birçok ilçemizde hastaneleri tamamladık. Cumhurbaşkanımız ve sağlık bakanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizler de teşkilat olarak milletvekillerimizle birlikte Muğla’ya yapılacak yeni yatırımların takipçisi olacağız” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Tekin ise, Yatağan’a yakışır ve modern bir hastanenin kazandırılmasından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, yeni hastanenin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95