Ve yeni başkan makama oturdu!

31 Mart Yerel Seçimlerinde 16 bin 450 oy alarak en yakınındaki rakibine 3 bin 452 sayılık fark atan  Cumhur İttifakı’nın AK Partili Adayı Mustafa Toksöz, mazbatasını aldıktan sonra belediye başkanlığı makamına oturdu.

Ve yeni başkan makama oturdu!

31 Mart Yerel Seçimlerinde Yatağan ilçesinde tarihi bir başarıya imza atan Cumhur İttifakı’nın AK Partili Adayı Mustafa Toksöz, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından aldığı mazbatasının ardından belediye başkanlığı makamına geldi.

Beraberinde AK Parti Muğla milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, belediye meclisi üyeleri ve partililerle belediyeye gelen Toksöz için devir teslim töreni düzenlendi.

Toksöz ve beraberindekileri, eski Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık kapıda karşıladı.

“Her zaman yardımcı olmaya çalışacağım”

Makamda yapılan devir teslim töreninde konuşan Işık, “Mustafa kardeşimle, daha önce kardeşçesine yarıştık. Bu koltuğu Mustafa kardeşime vermekten büyük mutluluk duymaktayım. Çünkü kendisi mahalle mahalle, ev ev çalışarak alın teriyle burayı kazandı. Çalışan kazanır. Siyaset, dokunma sanatıdır. İnsana ne kadar dokunursan ve iyi-kötü gününde yanında bulunursan vatandaş seni unutmaz. Nitekim Mustafa kardeşimi de unutmadı. Kendisinin Yatağan’a büyük hizmetler vereceğine inanıyorum. Her zaman yardımcı olmaya çalışacağım. Belediyecilik tecrübelerimle her zaman kendisine katkı sağlarım. Kazanan Yatağan oldu. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

“Yatağan’ı seviyoruz”

Toksöz de, “Yatağan halkının vermiş olduğu bu kutsal görevi, layıkıyla yapmayı Allah bize nasip etsin. Yatağan’a yaptığı hizmetlerden dolayı Hasan Haşmet Işık’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah kendisiyle kol kola Yatağan’a hizmet edeceğiz. Belediye meclisi üyelerimiz ve belediye personellerimizle amacımız Yatağan’a ayrım yapmadan hizmet yapmak olacak. Milletvekillerimiz de sağ olsunlar, bugün bizleri yalnız bırakmadılar. Milletvekillerimizle Yatağan’a hizmet için koşacağız. AK Parti İlçe Başkanımız Ali Tekin ve MHP İlçe Başkanımız Arif Güldürüm ile sıkı bir çalışmanın ardından yoğun bir süreç bizi bekliyor. Yatağan’ı seviyoruz. Allah’tan Yatağan’a en iyi hizmeti vermemizi bize bahşetmesini diliyorum” diye konuştu.

Milletvekili Demir de, “Yatağan’da demokratik ortamların en güzellerinden birine şahit oluyoruz. Bu yüzden Hasan Haşmet Işık’a teşekkür ediyorum. AK Parti Muğla milletvekilleri olarak, Mustafa Toksöz’ün taleplerinin takipçisi olacağız. Bizim gururumuz oldunuz. Yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Milletvekili Gökcan ise, “Yatağan’da demokrasi kazandı. Hasan Haşmet Işık yıllarını Yatağan’a verdi. Bu bayrağı artık Mustafa Toksöz aldı. Daha yukarılara taşıyacak inşallah. Sonuçta yaptığı hizmetlerle Yatağan kazanacak. Bizler de projelerin bizzat takipçisi olacağız. Partim ve şahsım adına, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Hasan Haşmet Işık’a teşekkür ediyorum. Yeni başkanımıza da görevinin hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti ve MHP teşkilatlarını da ayrı ayrı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Törende, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Mustafa Toksöz tarafından Hasan Haşmet Işık’a plaket verildi.

Devir teslim töreninin ardından çiçeği burnunda başkan için tebrik ziyaretleri de gelmeye başladı. Toksöz’ü tebrik etmek için gelenlerden ilki de AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak oldu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER