Vefa için 22 Nisan akşamı yürüyecekler

Yatağan Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde Yatağan Belediyesi’nin destekleriyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yürüyüş yapılacağı bildirildi.

Vefa için 22 Nisan akşamı yürüyecekler
Yatağan Kent Konseyi Kadın Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. Yıldönümü nedeniyle, Yatağan Belediyesi’nin destekleriyle 22 Nisan akşamı saat 20.00’da yürüyüş yapılacağını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yatağan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Suna Arslan, şunları söyledi:

“23 Nisan 1920, TBMM’nin açılışı ile egemenliğin kayıtsız, şartsız halk iradesine geçmesinin utkusudur. Bugün Türkiye’nin 81 ilinin yani halkın iradesinin temsil edildiği Meclis’te halk adına konuşma yapan milletvekilleri Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ve Anadolu  halkının birlikte başardığı Kurtuluş Savaşı mücadelesinin sonucunda kazanılan tam bağımsız Türkiye’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin vekilleri olarak görev yapmaktadırlar. Bu görkemli günü  en güzel şekilde kutlamak ve Cumhuriyetimize kuranlara  vefamızı göstermek yurttaşlık görevimizdir. Bu duygularla Yatağan Belediyesi’nin de destekleriyle 22 Nisan Cuma akşamı saat 20.00’da Atatürk anıtı önünde toplanarak bayraklarımızla yürüyecek ve daha sonra yüce Atatürk ve onun silah arkadaşlarını bu topraklar için can veren şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anacağız.”

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95