19 Ağustos 2018 Pazar

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Verdikleri süre doldu ve araçlar çekilmeye başlandı

Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi, site içerisinde uzun süredir bekleyen ve yer işgali yapan araçların kaldırılması için verilen 15 günlük sürenin tamamlanması üzerine, jandarma ekipleriyle çalışma başlattı.

20 Nisan 2018 Cuma 09:41
Bu haber 796 kez okundu
Verdikleri süre doldu ve araçlar çekilmeye başlandı

Yatağan Küçük Sanayi Kooperatifi Başkanı Mehmet Kırık, yönetim kurulu üyeleriyle beraber, site içerisinde bazılarının 2 yıldan beri atıl vaziyette durduğunu belirledikleri araçların kaldırılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Kırık, kaldırım, otopark veya yeşil alan olarak planlanan bölgelere kazalı ve arızalı araçların bırakıldığını ve uzun süre buraları işgal ettiklerini belirterek, bu araçların kaldırılması için Yatağan Jandarma Komutanlığı işbirliğiyle çalışma yaptıklarını belirtti.

Sanayi esnafı ve siteye gelen müşterilerin bu durumdan dolayı rahatsızlıklar yaşadığını kaydeden Kırık, “Araçların büyük bir çoğunluğunun plakası bulunmuyor. Bu nedenle sahiplerine ulaşamıyoruz. Plakası bulunan araç sahiplerine ulaştığımızda da araçlarını kaldırmalarını istiyoruz fakat cevap alamıyoruz. Biz de rahatsızlıkları gidermek için Yatağan Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Yatağan Jandarma Komutanlığı’nın yönetiminde araçların kaldırılmasını talep ettik. Talebimiz uygun görüldü ve çalışmalara başladık” dedi.

Kırık, yaptığı açıklamada, “Atıl vaziyette duran araç sahiplerine ve buradaki sanayi esnaflarına gerekli ikazlarımızı yapıp araçların kaldırılması için 15 gün süre verdik. Bu süre zarfında araçlarını kaldıranlar oldu. Kaldırılmayan araçlar da çekici vasıtasıyla yediemine kaldırıldı” dedi.

Yapılan çalışmada, hakkında yakalama kararı bulunan 3 araç ile sahiplerine ulaşılamayan 6 araç, yediemine götürüldü. Çalışmaların süreceği bildirildi.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV