banner80

Vergi Dairesi’nden Mikroman’a Ziyaret

Vergi Haftası dolayısıyla il genelinde mükellef ziyaretleri gerçekleştiren Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı, Türkiye kuvars ihracatının %55’ine sahip olan Mikroman Maden A.Ş.’yi ziyaret etti.

Vergi Dairesi’nden Mikroman’a Ziyaret
 Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı, il genelinde Vergi Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında mükellef ziyaretlerinde bulunuyor. Bu ziyaretlerin dünkü ayağı, Türkiye kuvars ihracatında 40 Milyon TL ile %55’ini oluşturan Mikroman Maden A.Ş. oldu.

Mikroman Yönetim Kurulu üyeleri Serhat Saran, Murat Necmi Saran, İdari Mali İşler Müdürü Derya Saygılı ve Teknik Müdür Nazmi Çetin’in karşıladığı Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci, Yatağan Vergi Dairesi Müdür Vekili Şennur Çay, Vergi Dairesi Grup Müdürü Saime Balaban’a işletme hakkında bilgiler verildi.

Teknik Müdür Nazmi Çetin tarafından yapılan sunum sırasında işletme hakkında bilgiler verilirken Mikroman’ın işlediği ürünler olan kuvars, granül, powder gibi maden ürünlerinin kullanış alanları da anlatıldı.

Çetin, 270 personeliyle bölgenin en büyük istihdam merkezlerinden biri olduklarını belirterek, “İşletmemizin işlediği ürünlerin başında gelen kuvars, kompoze taş sektörü, silikon metal, ferro silikon, cam, telefon ve televizyon ekranları gibi birçok ürünün hammaddesini oluşturuyor. Bu denli geniş alanda kullanılan bir madeninin Türkiye ihracatında, 40 milyon TL ile %55’lik bir yere sahibiz. 270 çalışanıyla bölgenin en önemli istihdam merkezlerinden biri olan işletmemiz, 2013 yılında Ege Bölgesi ve Muğla bölgesinde vergi rekortmenleri sıralamasında ilk sıralarda yer aldı. Ayrıca kuvarsın kullanıldığı diğer bir sektör olan güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren solar sistemle ilgili çalışmalar yürütüyoruz ve yakın bir zaman içerisinde işletmemizde kullanacağımız elektriği, kuracak olduğumuz solar tesisten sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Mikroman Yönetim Kurulu üyeleri Serhat Saran, Murat Necmi Saran, İdari Mali İşler Müdürü Derya Saygılı ve Teknik Müdür Nazmi Çetin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Vergi Dairesi yöneticilerine teşekkür ederken Muğla Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci, Yatağan Vergi Dairesi Müdür Vekili Şennur Çay, Vergi Dairesi Grup Müdürü Saime Balaban da başarılı çalışmalarından dolayı işletme yetkililerini kutlayarak bundan sonrası için başarılar dilediler.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 21:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
cevdet saygın belenoğlu
cevdet saygın belenoğlu - 7 yıl Önce

derya saygılı benim annem

SIRADAKİ HABER

banner68