Vergi Dairesi’nden MUTSO’ya “6736 Sayılı Kanun” ziyareti

Yatağan Vergi Dairesi Müdürü Metin İnce, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yatağan Temsilciliğini ziyaret ederek, 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun hakkında bilgi verdi.

Vergi Dairesi’nden MUTSO’ya “6736 Sayılı Kanun” ziyareti
 Yatağan Vergi Dairesi Müdürü Metin İnce, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Yatağan Temsilciliğini ziyaret etti. MUTSO Meclisi üyeleri Mustafa Kale, Koray Özcan ve Erbil Özdemir tarafından karşılanan İnce, 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun hakkında bilgi verdi.

İnce, 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun hakkında hatırlatma yapmak için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

6736 sayılı kanunun çok önemli olduğunu aktaran İnce, bu yüzden birçok sivil toplum kuruluşunu ziyaret ederek, mükelleflere bilgi verdiklerini kaydetti. Kanunun geçtiğimiz yıl yürürlüğe girdiğini anımsatan İnce, bazı vatandaşların Kasım 2016 ayında ödemelerini yapmamaları nedeniyle kanundan yararlanma haklarının sona erdiğini ancak kanuna eklenen geçici bir maddeyle kendilerine son bir şans verildiğini vurguladı. 6736 sayılı kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için Mayıs 2017 ayında yapılması gereken ödemelerin büyük önem taşıdığını dile getiren İnce, “Zira 6736 sayılı kanundan yararlanabilmek için getirilmiş olan önemli şartlardan biri de ilk iki taksitin süresinde ödenmesidir. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerimizin peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Kanun kapsamında ilk taksitlerini Kasım 2016 ayında ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. İlk taksitlerini süresinde ödemeyen mükelleflerimiz ise ilk taksitle birlikte ikinci taksitlerini Mayıs 2017 ayında ödemedikleri takdirde kanundan yararlanma hakkını kaybedeceklerdir. Özellikle birikmiş borçların ödenmesi ne büyük kolaylık sağlayan 6736 sayılı kanundan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerekir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96