Vergi Haftası Kutlamaları Başladı

Yatağan Vergi Dairesi Müdürlüğü, 24 Şubat-2 Mart arasında kutlanan 25. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk bırakarak, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ı ziyaret etti.

Vergi Haftası Kutlamaları Başladı
 Bu yıl 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Vergi Haftası, dün Atatürk Anıtı’na sunulan çelenkle başladı. Sabah saat 09.00’da düzenlenen törene, Vergi Dairesi Müdür Vekili Şennur Çay, daire personelleri ve muhasebeciler katıldı.

Anıta çelenk sunma ve saygı duruşunun ardından Vergi Dairesi Müdür Vekili Şennur Çay ve beraberindekiler, Vergi Haftası ziyaretleri kapsamında Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ı ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, “Bu tür önemli gün ve haftalar toplumda ortak bilincin artması için vesile oluyor. Toplumda vergi bilincinin oluşturulması hem güçlü bir millet olma hem de devlet olma açısından çok önemlidir” dedi.

Yatağan’daki vergi mükelleflerinin sorumluluklarını yerine getirdiğini gözlemlediğini dile getiren Başkan Işık, “Vergi teşkilatımızın tüm çalışanları önemli bir performans sergiliyor. Dilerim ülke ekonomisi istikrarlı bir şekilde devam etsin. Ülkemiz için son derece önemli, değerli ve temel bir görev yapıyorsunuz. Tüm çalışma arkadaşlarınızın Vergi Haftası’nı kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vergi Dairesi Müdür Vekili Şennur Çay, ziyarette yaptığı açıklamada, Vergi Haftası’nın 24 Şubat-02 Mart 2014 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacağını belirtti. Kutlamalara, 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ve Ata’nın Anıtı önünde saygı duruşunda bulunulmasıyla başlandığını belirten Çay, hafta boyunca; oda, mükellef ve makam ziyaretleri, vergi hakkında okullarda konferanslar, Vergi Dairesi’nden emekli olanlarla toplantılar, keşkek ikramı gibi etkinliklerin düzenleneceğini söyledi. Ayrıca Vergi Dairesi personelleri olarak birlikte sinemaya gideceklerini söyleyen Çay, cuma günü saat 14.30’da Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci’nin de katılımıyla düzenlenecek olan keşkek ikramına tüm halkı davet etti.

Toplumumuzda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının bütün kesimlere kazandırılması amacıyla, 1990 yılından beri kutlanmakta olduğunu belirten Çay, “Gerek beyanname vermede, gerekse ödemede olsun tüm konularda hassasiyet gösteren mükelleflerimiz sayesinde, istatistiklere göre taahhüt ve tahsilat oranlarında Türkiye ortalamalarının üzerindeyiz. Bu yüzden tüm mükelleflerimiz teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 19:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 6 yıl Önce

vergi haftanız kutlu olsun yalnız haremlik selamlık poz verme muğlada olmaz

lkmk
lkmk - 6 yıl Önce

:d

SIRADAKİ HABER