Vergi Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

Vergi Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

Vergi Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

Kamuoyunda sağlıklı vergi bilincinin oluşturulması ve tüm kesimlere benimsetilmesi, gönüllü vergi ödeme alışkanlığının artırılması amacı ile her yıl kutlanan 'Vergi Haftası' etkinlikleri devam ediyor.

Kamuoyunda sağlıklı vergi bilincinin oluşturulması ve tüm kesimlere benimsetilmesi, gönüllü vergi ödeme alışkanlığının artırılması amacı ile ülkemizde 1990 yılından beri her yıl kutlanan 'Vergi Haftası' etkinlikleri, ilçemizde, 27 Åžubat Pazartesi günü saat 09.00'da Anıt'a çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlamıştı.

Etkinlikler, aynı gün öğleden sonra, Vergi Dairesi Müdürü İbrahim İkiler, Müdür Yardımcısı Murat Cihat Yavuz, şefler Özcan Yılmaz ve Bakiye Gökner'den oluşan heyetin, sırayla, Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu, S.M.M. M. Odası Yatağan Temsilcisi Ünal Mutlu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Can ve Ticaret Odası Yatağan Temsilciliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi M. Murat Can'ı ziyaret edip kokart takmasıyla devam etti.

Mustafa Kuzu; “Vergi Dairesi Müdürümüze ve heyetine, ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, tüm esnaflarımız adına Vergi Haftası'nın hayırlı olmasını dileriz. Bu güne kadar bizim yerel yöneticilerle hiç sorunumuz olmadı. Her zaman bizlere yardımcı oldular. Ancak dışarıdan gelen vergi denetçileri ile zaman zaman sorunlar yaşadık. Yatağan bir Marmaris veya Bodrum değil, Yatağan esnafı evine ekmeğini zor götürüyor. Bu konularda sizlerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Vergi Dairesi heyetinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Ünal Mutlu; “Vergi Dairesi ile hepimiz aynı geminin içindeyiz. Hepimizin amacı, ülkemizi kalkındırmak için çaba sarf etmektir. Vergi bilincinin gelişmesi ülkelerin kalkınması açısından çok önemlidir. Tüm Yatağan halkı ve Vergi Dairesi çalışanlarının Vergi Haftası'nı kutluyorum” dedi.

Süleyman Can; “ nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür eder, tüm Yatağan halkı ve Vergi Dairesi çalışanlarının vergi haftasını kutlarım. Toplumumuza vergiyi sevdirme, vergi bilincini oluşturma, vergiyi düzenli ödeme alışkanlığını kazandırmak güzel şeyler. Kazanıyorsak vergimizi ödememiz gerekiyor. Bizler hep işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışırken, sizlere de her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz”.

M. Murat Can; “toplumumuzda vergi bilincini oluşturma, verginin tüm kesimlere benimsetilmesi, ülkemizin kalkınması açısından çok olumlu bir gelişme olur. Bu konuda bizler, sizlerle aynı düşünceleri paylaşıyoruz. Vatanımızı seviyorsak, milliyetçiysek vergimizi de severek ödemeliyiz. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür eder, tüm esnaflarımızın ve Vergi Dairesi çalışanlarının Vergi Haftası'nı kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Vergi Dairesi Müdürü İbrahim İkiler; “Yatağan Vergi Dairesi çalışanları olarak yasalar çerçevesinde vatandaşın yanındayız. Bizlerin asıl görevi halkımıza hizmet etmektir. Her vatandaşımız, dairemize evi gibi gelsin. Tüm halkımızın Vergi Haftası kutlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68