Vergi rekortmenleri ödüllerini aldı

Muğla’da 2015 yılı Kurumlar ve Gelir vergisi dallarında ilk on sırayı paylaşan vergi rekortmenlerine 27. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle ödülleri verildi. Törende, kurumlar vergisinde dördüncü sırada yer alan Mikroman Maden Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adına, ödülü Serhat Saran aldı.

Vergi rekortmenleri ödüllerini aldı
 Muğla’da 2015 yılı Kurumlar ve Gelir Vergisi dallarında ilk on sırayı paylaşan vergi rekortmenlerine 27. Vergi Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle ödülleri verildi. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası(MUTSO) toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Jandarma Alay Komutanı Albay Yavuz Özfidan, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, vali yardımcıları, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, Yatağan Vergi Dairesi Müdürü Şennur Çay ve ödül alacak olan kurumlar ve şirketler katıldı.

Törende ‘Vergi Rekortmenleri’ne Gelir ve Kurumlar listesinde sıralamaya giren mükelleflere Maliye Bakanı tarafından imzalanan teşekkür belgeleri verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, törende konuşan Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, “Ülkemizin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden hızla gelişmekte olması, kamu hizmetlerinin yenilik ve niteliğinin artmasına yol açmaktadır. Buda bu harcamaları finanse etmek için verginin önemini daha iyi ortaya çıkarmaktadır ”dedi.

“Vergi ödediğinizde size geri dönüşü geliyor” diyerek sözlerine başlayan Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Vergi ödeyen mükelleflerimiz, o verginin kendisine hizmet olarak döndüğünü biliyor. Muğla’nın vergi mükellefleri olarak özellikle ödedikleri vergilerin elbette ki kendilerine en iyi şekilde en fazlası ile dönmektedir. Eğitiminden tutun alt yapısından ve hatta içtiğimiz suya kadar sağlığından, kültüründen, turizminden yani aklınıza ne geliyorsa alt yapı olarak devletin yapması gereken bütün işlerin harcamanın, bütçenin parası vergiden geliyor. Verginin kutsallığını sizlere söylemek istiyorum. Kazanç çok kutsaldır. Hepimiz daha fazla kazancımızın artmasını isteriz. Eğer kazandığımızın kanunen verilen oranlarda vergisini kaçırmaya çalıştığımız zaman o kazanç diğer helal kazancı yok eder” dedi.

Konuşmaların ardından Kurumlar ve Gelir Vergisi rekortmenlerine sunulmak üzere Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından gönderilen teşekkür belgeleri Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş, Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar, ticaret odası başkanları ve daire müdürleri tarafından verildi.

Muğla’da Kurumlar Vergisinde birinci olan Kılıç Deniz Ürün. Üretimi İhr. İth. Ve Tic. A. Ş. ile Gelir Vergisinde birinci olan Halil İbrahim Ünver’e teşekkür belgeleri Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından verildi.

Gelirler Vergisinde ikinci Merve Yerdelen Ellialtıoğlu, üçüncü Münip Torun, dördüncü Alp Kırşan, beşinci Mehmet Karabulut, altıncı Safa Begüm Yerdelen, yedinci Zeynep Fatma Denizolgun Akpınar, sekizci Efsun Yazıcı, dokuzuncu Serkan Yazıcı, onuncu ise Sinan Dayıoğlu oldu.

Kurumlar Vergisinde ise ikinci sırada Gümüşdoğa Sur Ürünleri Üretim İhracat ve İthalat A.Ş. yer alırken, Güllük Liman İşnlt. İnturizm San. Ve Tic. A. Ş. üçüncü, Mikroman Maden Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi dördüncü, Noordzee Su Ürünleri İhr. San. Ticaret A. Ş. beşinci, Netsel Turizm Yatırımları A. Ş. altıncı, Marmarin Tur. Tic. San. A. Ş. yedinci, Ege Grup İnşaat Turizm San. Tic. İt. İhltd. Şti. sekizinci, Belcekız Otelcilik ve Turizm A. Ş. dokuzuncu, Kemerköy Elektrik Üretim ve Tic. A.Ş. onuncu sırada yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95