Yaka: “Güneş balçıkla sıvanmaz”

Yatağan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın olağan genel kurulu öncesi çalışmalarını sürdüren Başkan Adayı Tugay Yaka, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

Yaka: “Güneş balçıkla sıvanmaz”

Yatağan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın bir ay sonra gerçekleştireceği Olağan Genel Kurulu için adaylığını açıklayan S.S. 20 Nolu Yatağan Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Tugay Yaka, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

Yaka, burada yaptığı açıklamada, 6 yıldır başkanlığını yürüttüğü kooperatif ile üyeleri için gecesini gündüzüne katarak çalıştığını söyledi.

Göreve geldiği gün kooperatifin borç içinde yüzdüğünü kaydeden Yaka, “Kooperatifin başına geçtiğimde, 310 bin lira borcu vardı. Kısa süre içerisinde bu borcu kapatarak kara geçen bir kooperatif olduk. Hatta 2015 yılında 110 bin lira değerinde bir midibüs, 2017 yılında ise 25 bin lira değerinde bir minibüs satın alarak kooperatifimize kazandırdım” dedi.

Yaka, ulaşımda vatandaşların daha konforlu, daha rahat seyahati ve bütün araçların büyükşehir sistemine entegresi için Muğla Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğiyle başlatılan ulaşımda dönüşümün ilk olarak Yatağan’da yapıldığını hatırlatarak, sektörde Muğla’da öncü olduklarını söyledi.

Özellikle sosyal medya üzerinden kendisi hakkında asılsız iddialarda bulunulduğunu ve kamuoyunda karalama çalışması yapıldığını iddia eden Yaka, “Güneş balçıkla sıvanmaz” diyerek, çalışmalarını sıraladı:

“Çalışmalarımız sonucunda, araçlarımız için şehirler ve mahalleler arası yeni güzergahlar sağladık. 2009’da mahkeme kararıyla durdurulan Milas güzergahı için yeniden dava açtık ve davayı kazandık. Yatağan - Turgut yolunda faaliyet göstermemizle ilgili Muğla Trafik Komisyonuna yapılan başvurumuzun reddi sonrasında idare mahkemesine açılan dava kazandık. Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı başta olmak üzere tüm ilgili kurumlarla iyi diyaloglar kurduk. Her yıl sosyal sorumluluk projesi kapsamında etkinlikler düzenledik. Kooperatif üyelerimizin sadece iyi günlerinde değil zor günlerinde de yanlarında da olduk. Seçildiğim takdirde, buradaki başarılı çalışmalarımı aynısını Yatağan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda da sürdüreceğimden kimsenin şüphesi olmasın.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 07:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56