Yakınları ve Mahalle Halkına İftar Yemeği Verdi

Yakınları ve Mahalle Halkına İftar Yemeği Verdi

Yakınları ve Mahalle Halkına İftar Yemeği Verdi

İlçemiz Yeni Mahalle halkından ve Küçük Sanayi Sitesi'nde  “Volkan Ticaret” adı altında esnaflık yapan Süleyman Åžahin, geçtiğimiz Pazar akşamı yakınları ve mahalle halkı olmak üzere, yaklaşık 400 kişilik gruba iftar yemeği verdi. Mevlid-i Åžerif okuttu.

Bir yemek firmasıyla anlaşarak, evinin bahçesinde yakınları ve mahalle halkından çok kalabalık bir topluluğa yemek veren, yemeğin akabinde Mevlid-i Åžerif okutan Åžahin ailesi; Ramazan ayı dolayısıyla bu yemeği düzenlediklerini belirttiler. Süleyman Åžahin; “Çok şükür çalışıyorum, kazanıyorum. Sağlığım-sıhhattim yerinde, Mübarek Ramazan ayı da girdi, konu-komşu ve yakınlarımla bir araya gelmek istedim. Aile olarak iftar yemeğini bu yıl 4. defa düzenliyorum, sağlığım kazancım yerinde olduğu sürece devam etmek istiyorum” dedi.

Bu konuda görüşünü aldığımız iftar yemeğindeki vatandaşlar; “Ramazan ayının güzelliği, şefkati, insanların birbirini kucaklaması devam ediyor. Yatağan zaten düğün, sünnet, hasta ziyareti, cenaze, hayır yemeği gibi konularda ve diğer sosyal konularda birlik ve beraberlik içerisinde olan eşi bulunmaz bir yer. Bütün bunlar çok güzel gelenekler. Bu yıl yine, her yıl olduğu gibi Yatağan'da birçok vatandaşımız komşuları ve dostlarına iftar yemeği veriyor. Hali vakti iyi olan vatandaşlarımızın komşuları ve dostlarıyla bu tür iftar yemeklerinde bir araya gelmesi de çok güzel bir olay. Çünkü bu tür etkinliklerle halkımız bir araya geliyor, kaynaşıyor, dostlukları gelişiyor, yardımlaşma ve dayanışma ön plana çıkıyor. Ayrıca, yemekler dolayısıyla ekonomik canlılık da yaşanıyor” dediler.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68