YAKITI BİTEN HELİKOPTER ZORUNLU İNİÅž YAPTI

YAKITI BİTEN HELİKOPTER ZORUNLU İNİÅž YAPTI

YAKITI BİTEN HELİKOPTER ZORUNLU İNİÅž YAPTI

Denizli Tavas'taki orman yangınından Milas Orman İşletme Müdürlüğü'ne dönen helikopter yakıtı bitince içerisindeki 5 mürettebatıyla Kaya Köstepen Åžehir Stadyumu'na zorunlu iniş yaptı.

Pazar günü Denizli Tavas'taki orman yangınına müdahaleden dönen Milas Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Yangın Söndürme Helikopteri Yatağan Kaya Köstepen Åžehir Stadyumu'na zorunlu iniş yaptı. Tavas'taki orman yangınının ardından Milas'a dönmek üzere yola çıkan Helikopter yakıtının bitmesi nedeniyle 3'ü Rus, 5 mürettebatıyla zorunlu iniş yaptığı Yatağanda vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Çevredeki evlerde iftar hazırlığı yapan vatandaşlar büyük bir gürültüyle evlerinden fırladı. Åžehir Stadında dev helikopterle karşılaşan Yatağanlı'lar hemen sahaya koşup ne olup bittiğini anlamaya çalıştılar. Helikopter, hayatında ilk defa helikopter gören çocuklar ve vatandaşların ilgi odağı oldu.

Helikopterde bulunan 3 Rus Pilot ile birlikte Milas Orman İşletme Müdürlüğü Personeli Dursun Çelik ve Helikopterin Türk Pilotu Erdal Telgrat uzun süre Vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Türk Pilot Telgrat, olağanüstü bir durumun yaşanmadığını sadece yakıt ikmali yapmak için Yatağan'a inmek zorunda kaldıklarını belirterek, hava karardığı için yakıt ikmalinin ardından Pazartesi günü sabah Milas'a hareket edeceklerini söyledi.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık'ta sahaya gelerek pilotların bir isteği olup olmadığını sordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68