Yaklaşık 70 gün sonra tezgahlarını açtılar

Yatağan ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kaldırılan cumartesi pazarı, yaklaşık 70 gün sonra yeniden açıldı. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, pazar yerine gelerek denetimde bulundu.

Yaklaşık 70 gün sonra tezgahlarını açtılar

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 70 gün önce İlçe Hıfzıssıhha Karaları kapsamında kaldırılan Atatürk Mahallesi’ndeki semt pazarı, özellikle ilçe pazar yerindeki yoğunluğu azaltmak için yeniden kuruldu.

Hijyen kuralları çerçevesinde sosyal mesafeyle tezgahlarını kuran esnaflar, belirli gramajlarda hazırladıkları ürünleri müşterilerine sundu.

Maske takmanın zorunlu olduğu pazar yerine gelen vatandaşlar ise, cumartesi pazarının yeniden kurulmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Sabahın erken saatlerinde pazar yerine gelen Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, beraberinde Yardımcısı İsmail Kaya ve zabıta ekipleriyle denetimde bulundu.

Pazar yerindeki esnafları tek tez ziyaret eden ve “Hayırlı işler” dileyen Toksöz, ülke genelindeki normalleşme sürecinin Yatağan’da da devam ettiğini belirterek, “Pandemi sürecinde alınan tedbirler, normalleşme sürecinde hafifletiliyor. Biz de özellikle pazar yerindeki yoğunluğu azaltmak için semt pazarının kurulmasını istedik. Bu sayede bölgedeki insanlarımız, ihtiyaçlarını gidermek için dışarıda daha kısa vakit geçirmiş olacaklar. Esnaflarımız ve vatandaşlarımız tedbirlere harfiyen uyuyorlar. Maske takarak sosyal mesafeyi koruduğumuz takdirde bu hastalığın yayılmasının önüne geçmiş olacağız. İnşallah bu süreci en kısa sürede tamamlarız ve özlediğimiz günlere kavuşuruz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68